کد خبر: ۶۲۳۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸

روح الله زم دستگیر شد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گرفتارشدن روح الله زم، سر شبکه سایت وابسته و ضد انقلاب آمدنیوز توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/07/23
چرا سرشبکه آمدنیوز می‌دانست توسط سپاه دستگیر می‌شود؟!/ سرویس اطلاعاتی فرانسه چگونه غافلگیر شد؟

روح الله زم، سرشبکه سایت و کانال آمدنیوز طی یک عملیات اطلاعاتی پیچیده بازدداشت و مراحل بازجویی خود را در حال طی کردن هست. گرچه در مراحل اولیه این خبر مهم قرار داریم، ولی آنقدر اتفاق بزرگ اطلاعاتی محسوب می‌شود که از هم اکنون می‌توان درباره آن مطالب جدی را بیان کرد.

روح الله زم تجربه زیست چندین ساله محرمانه و شبانه با سرشبکه های مخالفین نقاب زده داخلی، اپوزسیون خارج‌نشین و افسران اطلاعاتی غربی در خارج از کشور را دارد، اطلاعات او آنقدر راهبردی است که می تواند اتفاقات اطلاعاتی غافلگیر کننده جدیدی را به همراه داشته باشد. ضمن اینکه روح الله زم یک گوهر گرانبها برای فرانسه محسوب می‌شده است. آنقدر گرانبها که فرانسه باوجود او این باور را داشته که می‌تواند رسانه و رسانه های تاثیرگذارتر از انگلیس علیه ایران راه بیاندازد و از ظرفیتی برخوردار شده که در عملیات روانی و شبکه‌سازی مخالفین علیه جمهوری اسلامی از رقبا و رفقای خود نیز جلوتر باشد.

یکبار در سال 97 ، روح الله زم در تور اطلاعاتی ایران گیر افتاده است. بنابراین تدابیر برای حفاظت سخت افزاری و نرم افزاری از او دوچندان شده است. بعد از پخش مستند ایستگاه دروغ که روایت نفوذ نیروهای وزرات اطلاعات به مجموعه آمدنیوز و شخص روح الله زم بوده، طبیعی است که بخش اعظمی از این کانال‌ها و حفره‌های نفوذ توسط افسران اطلاعاتی فرانسه شناسایی و بسته شده باشد. اما آنچه که سرویس اطلاعاتی فرانسه انتظار آن را نمی‌کشیده است ورود غافلگیرکننده یک نهاد امنیتی دیگر جمهوری اسلامی، یعنی سازمان اطلاعات سپاه به ماجرا با یک طراحی جدید بوده است. شاید به همین دلیل بوده است که روح الله زم میدانسته که تنها نهادی که در حال حاضر می تواند او را دستگیر کند سپاه هست.

اما سرویس اطلاعات فرانسه، سالهاست میزبان منافقین در کشورش بوده و عصاره اخبار و اطلاعات این سازمان را کشیده و از این باب سرویس اطلاعاتی فرانسه در مواجهه با ایران یک سرویس کم تجربه نبوده و بالعکس بسیار هم با مهارت بوده است. بنابراین سوال اساسی این است که افسران امنیتی سپاه چگونه از چتر اطلاعاتی فرانسه عبور کردند و به زم رسیدند؟

بخشی از بیانیه سپاه به این سوال مهم پاسخ داده است. روش های نوین و شگردهای ابتکاری! یعنی عمل به روش های که سرویس اطلاعاتی فرانسه اطلاعی از از مکانیزم عمل آن ندارد و به همین دلیل نیز غافلگیر شده است. روش های ابتکاری که سازمان اطلاعات سپاه به صورت اختصاصی آن را رقم زده و فعلا انحصار آن به صورت محرمانه در اختیار این نهاد است. حال می توان این نکته راهبردی و مهم اطلاعاتی رابیان کرد؛ شاهکار بزرگ اطلاعاتی سپاه در واقع شکست و دور زدن لایه های پیچیده اطلاعاتی و حفاظتی بوده، زیرا بعد از عبور از سرویس اطلاعاتی فرانسه، دستگیری یک شغال کار سختی نیست. راهبردی تر آنکه سازمان تقریبا نوپای اطلاعات سپاه خیلی زود خود را به سطح یک اطلاعاتی دنیا رسانده است. البته دستگیری جاسوسان با پوشش فعالیت‌های محیط زیستی، شناسایی و دستگیری عوامل ترور پیچیده حاج قاسم سلیمانی، ورود موفق به پرونده دو تابعیتی‌ها، دستگیری جاسوسان آمریکایی و اروپایی در داخل ایران، ضربه‌های سنگین به سرحلقه‌های تروریستی در مرزهای غربی و شرقی ایران بخشی دیگر از شواهد جهش فوق العاده سازمان اطلاعات سپاه در سالهای اخیر است. حال باوجود چنین سازمان اطلاعاتی و کارنامه موفقی، می‌توان ادعا کرد که دوران جدیدی از توانمندی امنیتی جمهوری اسلامی نیز رقم خورده است.
کامران پورحسین
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1398/07/23
بازتاب دستگیری روح الله زم در رسانه‌های خارجی

تایمز اسرائیل: دستگیری یکی از مخالفان ایران که توسط اطلاعات فرانسه و با پشتیبانی اسرائیل فعالیت داشت.

بی‌بی‌سی: ایران یکی از کسانی که در آشوب‌ها نقش داشت را دستگیر کرد.

نیویورک تایمز: سپاه ایران اعلام کرده که خبرنگار در تبعید را دستگیر کرده است.

العربیه: ایران یکی از چهره‌های مخالف را که تحت حفاظت سرویس‌ اطلاعاتی فرانسه فعالیت داشت، دستگیر کرد.

میدل ایست آی: ایران می‌گوید یکی از خبرنگارانی را که در ناآرامی‌های سال 2018 دست داشت، فریب داده و دستگیرش کرده است.

نیو عرب: ایران یکی از مخالفان ساکن فرانسه‌ را در عملیات اطلاعاتی پیچیده دستگیر کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/07/23
روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه بود
سردار تولایی مسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه:
نیروهای اطلاعاتی، مدت‌های مدیدی بود که «روح الله زم» و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت.

این فرد شدیدا مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی قرار داشت اما در یک عملیات بسیار پیچیده اطلاعاتی توانستند زم را در تور اطلاعاتی خودشان بیندازند و دستگیر کنند.

نیروهای فریب خورده ای که برای ضد انقلاب کار می کنند هیچ گاه روی نیروهای اطلاعاتی دشمن حساب باز نکنند و بهتر است خودشان به آغوش ملت ایران باز گردند.

سرویس های اطلاعاتی این کشورها به محض اینکه فشاری به آن‌ها بیاید و یا تهدیدی علیه آن ها ایجاد شود همه داده های خودشان را فدا می کنند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/07/23
ولی من جای سپاه بودم لو نمیدادم روح الله زم رو گرفتیم
از صبح تا شب چارتا چرت و پرت تو کانال میذاشتم که کسی شک نکنه و لفت نده،شب هم تبلیغ پیش بینی میرفتم کلی پول در میاوردم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/07/23
حجت الاسلام طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه :
دهه پنجم انقلاب،دهه سیلی های سخت ملت ایران به آمریکا و مزدورانش خواهد بود
پ.ن: روح الله زم که تحت پوشش سه سرویس امنیتی (فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی) بود در عملیات پیچیده اطلاعات سپاه بازداشت شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1398/07/24
تکذیب ادعای دیدار «روح‌الله زم» با آیت الله سیستانی
یک مقام مسئول در دفتر حضرت آیت الله سیستانی در نجف اشرف:
ادعاى منتشر شده در بعضى از رسانه ها مبنى بر حضور روح الله زم در دفتر حضرت آیت الله سیستانى و دیدار معظم له با وى کاملاً دروغ وبى اساس است.
نامبرده هیچگاه ارتباطى مستقیم و یا غیر مستقیم با این دفتر نداشته و کسى درخواست ملاقات براى او ننموده و از آمدن و یا نیامدنش به عراق نیز هیچگونه اطلاعى نداریم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/07/24
سرویس هایاطلاعاتی فرانسه برای پوشاندن گاف اطلاعاتی خود همسر زم را وادار به دروغ گویی و سناریو سازی دیدار با حضرت آیت الله سیستانی کردند ولی انقدر این سناریور مضحک است که بقول معروف مرغ پخته هم خنده اش می گیرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزش های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.