۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
کد خبر: ۶۲۳۹۵۹
پ
معاون مسکن وزارت راه و شهر‌سازی:
سرپرست معاونت مسکن و شهر‌سازی گفت:عرضه واحد‌های خالی از سکنه به زودی با همکاری دستگاه‌های دیگر آغاز می‌شود و نقش موثری در بهبود وضعیت مسکن خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری رسا، محمود محمودزاده گفت‌:درباره اجرای برنامه‌های معاونت مسکن برای واحد‌های خالی از سکنه تصریح کرد: خانه‌های خالی به تعداد دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور وجود دارد که طرحی برای شناسایی و اخذ مالیات از آنها در حال تدوین است که به زودی به بخش‌های ذی ربط ارسال می‌شود.

وی افزود: به دنبال اخذ سیاست‌های تشویقی و دریافت مالیات هستیم تا از طریق آن بتوانیم واحد‌های مسکونی خالی از سکنه را وارد بازار و نیاز مسکنی کشور را تأمین کنیم.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر‌سازی تاکید کرد: عرضه واحد‌های خالی از سکنه نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن خواهد داشت که به زودی با همکاری دستگاه‌های دیگر این واحد‌ها را به بازار مسکن تزریق خواهیم کرد.

محمودزاده با بیان اینکه نیمه دوم امسال با توجه به اجرای طرح‌های مسکنی که آغاز شده شاهد ثبات در بازار مسکن خواهیم بود، افزود: بازار مسکن تحت تأثیر بخش‌های مختلف اقتصادی و سرمایه‌ای است و همین موضوع زمینه‌ساز افزایش قیمت می‌شود.

او ادامه داد: در صورتی که بازار‌های اقتصادی دیگر در این ایام دچار نوسانات اقتصادی نشود شاهد بازاری آرام در بخش مسکن و حتی کاهش قیمت در برخی از مناطق خواهیم بود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر‌سازی با بیان اینکه قیمت زمین بخش عمده‌ای از قیمت مسکن را شامل می‌شود، گفت: در کشور‌های دیگر ممکن است زمین ارزش چندانی نداشته باشد، اما در کشور ایران به ویژه در کلانشهر‌ها به دلیل رقابت و تقاضایی که برای اراضی وجود دارد زمین نقش عمده و مؤثری را در حوزه مسکن دارد.

محمودزاده افزود: در بخشی از شهر‌ها ارزش واقعی زمین ناشی از رقابت‌هایی است که در این حوزه وجود دارد بنابراین قیمت در این بازار دچار افزایش می‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر‌سازی از راه‌اندازی بازار اجاره‌داری حرفه‌ای خبر داد و گفت: یکی از طرح‌هایی که از دوره معاونت قبل مطرح شده مربوط به «تام اج» بوده که هم‌اکنون در قالب«بازار اجاره‌داری» حرفه‌ای ادامه خواهد داشت و وزارت راه و شهر‌سازی و معاونت مسکن و ساختمان در حال انجام مقدمات آن است.

محمودزاده با بیان اینکه راه‌اندازی بازار اجاره‌داری حرفه‌ای نیازمند اصلاح آیین نامه است، افزود: هم اکنون با توجه به اصلاح این آیین نامه مدت عملیات اجرایی آن زمان‌بر خواهد بود، اما با اجرای این طرح سعی خواهیم کرد بازار اجاره را برای سال آینده بازاری آرام و با ثبات کنیم./1360/د101/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین