۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
کد خبر: ۶۲۴۶۰۰
پ
رسولی موسوی گفت: مرکز آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا(ع) به عنوان یک فرامرکز، مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به فراگیران این مرکز اعطا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، خانم سیده فاطمه رسولی موسوی با اشاره به فعالیت های مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، گفت: جامعه‌الزهرا علیهاالسلام با بیش از سه دهه فعالیت همواره پذیرای بانوان غیرایرانی جهت تحصیل علوم و معارف دین بوده است.

مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام افزود: بخـش خواهران غيرايراني جامعه‌الزهرا علیهاالسلام در سال ۱۳۶۶ به صورت رسمی راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون بيش از ۷ هزار فراگیر از بيش از ۹۰ ملّيت جهان در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسي جامعه‌الزهرا علیهاالسلام آموزش دیدند.

رسولی با بیان اینکه این مرکز هم‌اکنون دارای امکانات و فضای آموزشی مناسبی جهت یادگیری آموزش زبان فارسی است، اظهار داشت: فعالیت‌های این مرکز بر اساس استانداردهای آموزش زبان فارسی است و با توجه به سوابق، نوع فعالیت‌ها و امکانات آموزشی با استفاده از تکنولوژی‌های روز، مجوز صدور مدرک در سال ۱۳۹۵ از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شد.

وی با بیان اینکه مدارک صادره برای زبان‌آموزان از سوی وزارت علوم تأیید می‌شود، گفت: همه زبان‌آموزان پس از موفقیت در آزمون جامع زبان فارسی این مرکز و دریافت مدرک تحصیلی می‌توانند در تمامی مراکز و مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها، مشغول به تحصیل شوند.

مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی رسولی یادآور شد: اولین مرحله مدارک صادر شده مورد تأیید وزارت علوم، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ بود و از آن زمان تا کنون بیش از ۲۳۰ مدرک برای زبان‌آموزان این مرکز صادر شده است.

رسولی تصریح کرد: صدور مدرک از تاریخ ۱۳ خرداد ۹۸ به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود که تا کنون بیش از صد مدرک صادر شده است و بنا به درخواست متقاضیان برای ترجمه نیز اقدام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جامعه‌الزهرا علیها‌السلام به عنوان یک فرامرکز سالانه در دو مرحله آزمون جامع زبان فارسی را برای همه متقاضیان دریافت مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم برگزار می‌کند؛ بدیهی است متقاضیان پس از کسب موفقیت در آزمون جامع زبان فارسی، قادر به دریافت مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم خواهند بود./998/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین