۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
کد خبر: ۶۲۴۶۷۹
پ
معاون آموزش حوزه مطرح کرد؛
معاون آموزش حوزه های علمیه استفاده از کتب حضرت آیت الله سبحانی در برخی پایه های تحصیلی حوزوی را نشانگر نقش پررنگ و حیاتی مراجع در پویایی حوزه های علمیه دانست.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام رستم نژاد در دیدار مدیر حوزه های علمیه کشور با حضرت آیت الله سبحانی گفت: کتاب های حضرت آیت الله سبحانی در همه پایه های تحصیلی در حوزه های علمیه به جز پایه سطح تدریس می شود که نشان دهنده نقش پررنگ وحیاتی مراجع عظام در پویایی حوزه های علمیه است.

وی افزود: کتاب «فرازهایی از زندگی پیامبر اسلام(ص)»، در پایه ۱، ۲ و سفیران، «الموجز» در برنامه جاری به عنوان کتاب اصلی در پایه ۴ و در برنامه جدید که ۲۵۰ مدرسه در سطح یک مشغول آن هستند به عنوان کتاب اصلی مورد استفاده قرار می گیرد که هر دو از تالیفات آیت الله العظمی سبحانی به شمار می آیند.

معاون آموزش حوزه یادآورشد: کتاب «الوسیط» آیت الله العظمی سبحانی در سفیران و برنامه جاری در پایه ۵ و ۶ به عنوان بدیل از سال گذشته مطرح شده است؛ «کلیات فی علم الرجال» ایشان نیز به عنوان کتاب درسی در حوزه استفاده می شود.

وی افزود: کتاب «المحاضرات» تنها کتاب اعتقادی است که در سطوح اعتقادی مطالعه می شود؛ کتاب «اصول الحدیث» نیز در پایه ۱۰ تدریس می شود.

حجت الاسلام رستم نژاد یادآورشد: تاسیس، تدوین و کلیات بسیاری از رشته ها به موسسه امام صادق(ع) که تحت اشراف حضرت عالی است بر می گردد؛ درسطح ۲ علوم اسلامی با گرایش کلام اسلامی سرفصل ها و کلیات آن تصویب و ابلاغ شده است؛ در سطح سه، موسسه پیشنهاد اصلاحی داشته است که نام آن رشته را کلام اسلامی با گرایش کلام جدید گذاشته اند که به شورای گسترش رفته است.

وی تصریح کرد: رشته کلام مقارن نیز به پیشنهاد موسسه به عنوان کلام اسلامی با گرایش کلام تطبیقی بین المذاهب مطرح شد که این کتاب در فرایند ابلاغ قرار دارد؛ در سطح سه وهابیت رشته کلام و فرق انحرافی با گرایش نقد وهابیت نهایی شده و به شورای گسترش رفته است و ابلاغ می شود./998/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین