۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
کد خبر: ۶۲۶۰۴۰
پ
‌برخی‌ها در داخل و خارج چشم‌شان به پنجره «فرسایش استکبار‌ستیزی» سفید شده، اما استکبارستیزی، ذاتی بچه‌های سرزمین ایران است.
به گزارش خبرگزاري رسا، هر سالی که دانش آموزان ایرانی، پرچمداران گرامیداشت ۱۳ آبان، برای تجمع بزرگداشت روز مبارزه با استکبار جهانی در اقصی نقاط کشور آماده می‌شوند، اتفاقات جدیدی در مسیر دشمنی امریکا با ایران روی داده که خود سوژه‌ای جدید برای ایستادگی مقابل استکبار است که بر همه موضوعات قبلی افزوده می‌شود. در طول ۴۰ سال گذشته، از یک ۱۳ آبان تا ۱۳ آبان بعدی، دولت امریکا با عملکرد خود کلی بر لیست پر تعداد دشمنی‌هایش بر ملت ایران افزوده است.
 
از تحریم اقتصادی و تهدید نظامی تا قرار دادن نیروی نظامی رسمی کشور در لیست گروه‌های تروریستی تا درنوردیدن مرز‌های ایران با پهپاد تا تحریک برای توقیف نفتکش‌های ایران و تا توقیف نفتکش دوستان امریکا توسط ایران و تا هدف قرار گرفتن پهپاد امریکایی و دور زدن تحریم‌ها و .... این است که ایالات متحده چه دموکرات‌ها در آن بر سرکار باشند و چه جمهوریخواهان، دشمنی با ایران را به عنوان یک سیاست کلی و مستمر در همه دولت‌ها حفظ کرده و پیش برده است و دشمنی را تازه نگه داشته است. شب ۱۳ آبان امسال رئیس جمهور امریکا مشغول بازنشر اخبار ضد ایرانی رسانه‌های ضدانقلاب در توئیتر بود! این سو هم مردم ایران ایستادگی را هر سال معنایی تازه‌تر می‌بخشند. ۱۳ آبان روز جشنی برای این ایستادگی است.

۱۳ آبان ۹۸ هم همچون همه ۱۳ آبان‌های گذشته بر مردم ایران در ۴۰ سال گذشته، روز تجمع برای اعلام مبارزه همیشگی با دشمنی‌های استکبار بود. فریاد «مرگ بر امریکا» به عنوان شعار نمادین مبارزه با استکبار جهانی روز گذشته باز هم در سراسر ایران طنین انداز شد. شهر‌های بزرگ و کوچک ایران روز گذشته صحنه تجمع دانش آموزان ایرانی برای اعلام ایستادگی برای وطن بود. در پایتخت ایران اسلامی، این تجمع همچون هر سال در مقابل سفارت سابق امریکا، لانه جاسوسی برگزار شد و سخنران ویژه مراسم، سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

تسخیر لانه جاسوسی از مهم‌ترین حرکت‌های خودجوش انقلاب بود
 
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی یوم‌الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی، اظهار داشت: سیزدهم آبان، نمادی از سه رویداد تاریخی در سال‌های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ است که در هر سه حادثه، در یک طرف بازیگر اصلی و کارگردان امریکاست و در مقابل آن رویکرد دینی و ملی جوانان انقلابی، که در هر سه مقطع، همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به محوریت حضرت امام (ره) مشهود است. هر سه رخداد، پیام و هدف مشترک استقلال خواهی و مبارزه با استکبار و نظام سلطه را تعقیب کرده است.

وی با اشاره به اهمیت و گستره ملی و جهانی تسخیر لانه جاسوسی گفت: این اقدام یکی از مهم‌ترین حرکت‌های خودجوش در تاریخ انقلاب‌های اصیل و مردمی جهان بود که از یک طرف ابهت پوشالی امپریالیسم امریکا را در هم شکست و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مردم ایران را در پهنه گیتی طنین‌انداز کرد. فرمانده کل ارتش ابراز داشت: آنچه باعث اقدام شجاعانه جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی شد، اولاً عقبه ذهنی جامعه ایرانی از رفتار‌های تحقیرآمیز و ضد مردمی امریکا در وقایع تاریخی قبل از انقلاب، مانند کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از رژیم منحوس پهلوی و چپاول منابع ملی ایران، ادامه دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی و ثانیاً بررسی رفتار امریکا در کشور‌های مختلف در طول ۱۰۰ سال گذشته بود. امریکا در بیش از ۶۰ کودتا و جنگ داخلی نقش داشته و ادامه فعالیت‌های مخرب و توطئه‌های آن‌ها در لانه جاسوسی به احتمال زیاد سرنوشتی شبیه ۶۰ کشور دیگر را برای ما رقم می‌زد.

امیر سرلشکر موسوی گفت: امریکا که حامی و پشتیبان اصلی رژیم منحوس پهلوی بود و تمام توان و تلاش خود را برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی به کار گرفته و ناکام شده بود؛ سفارتخانه خود را به پایگاهی برای طراحی و اجرای توطئه‌های گوناگون علیه انقلاب اسلامی تبدیل کرد، تا از این طریق بتواند انقلاب اسلامی مردم ایران را به شکست یا انحراف بکشاند. این بود که جوانان انقلابی ما رفتند و مرکز توطئه را تعطیل کردند.

امریکا از هیچ اقدامی علیه ملت ایران فروگذار نکرد
 
وی گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنی امریکا با ملّت ایران ادامه پیدا کرده است؛ از حمایتِ گروه‌های سیاسی مخالف، حمله نظامی مستقیم، سازماندهی گروه‌های تروریستی، تحریک و حمایت رژیم بعثی، حمله به نفتکش‌ها و سکو‌های نفتی، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری، تا اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملّت ایران، مسدود کردن دارایی‌های ایران، راه‌اندازی جنگ نرم علیه ایران تا طراحی و اجرای جنگ‌های نیابتی و ده‌ها اقدام خبیثانه و جنایتکارانه دیگر علیه مردم ایران. سرلشکر موسوی تصریح کرد: سرکرده نظام سلطه یعنی امریکای جهانخوار از هیچ اقدامی علیه ملّت ایران فروگذار نکرده است، امّا به حول و قوه‌الهی همه توطئه‌ها با شکست مواجه شده و ایران سربلندِ اسلامی به مسیر خود ادامه می‌دهد. امروز انقلاب اسلامی و فریاد حق‌طلبی و عدالت‌خواهی ملّت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی، از مرز‌های ایران فراتر رفته و ملّت‌های مستضعف را متوجه خود کرده است.

امریکا با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می‌شود
 
فرمانده کل ارتش تأکید کرد: در پرتو الهام‌بخشی، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، شیطان رانده شده از منطقه، طعم تلخ شکست و سرخوردگی را چشیده و جایگاه خود را از دست داده و در مسیر افول با سردمداری ترامپ با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می‌شود. سرلشکر موسوی گفت: برخی از اندیشمندان غربی با ارائه شواهد و قراین افول امریکا را پیش‌بینی کرده‌اند و مقایسه ۲۰ سال پیش امریکا با ۱۰ سال پیش و امروز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی مؤید این پیش‌بینی است، امّا تکیه‌گاه و استدلال محکم ما وعده تخلف ناپذیر الهی است که قطعاً جبهه حق بر باطل پیروز می‌شود.

وی گفت: در آغاز فصل جدیدی از حیات طیبه انقلاب اسلامی و طلیعه گام دوم انقلاب، بر همگان به‌ویژه جوانان عزیز لازم است، فراز و فرود‌های گذشته را دقیق بشناسند و از رویداد‌های گذشته درس بگیرند. زیرا دشمن با جدیت به دنبال تحریف واقعیات و حقایق است. فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ملّت ایران فتنه‌های زیادی را پشت سر گذاشته که بعضاً با خسارت‌هایی هم همراه بوده، اما دشمن دست از فتنه برنداشته است، از مقابله نظامی تقریباً ناامید شده، در جنگ اقتصادی به یأس رسیده و در آستانه شکست است، امّا از فتنه ناامید نیست، قطعاً بدانید فتنه‌ها در راه است. به خاطر داشته باشید که شیطان یک چهره ندارد، شیطان با لباس هفت‌رنگ و هفت وصله اغواگری می‌کند.

دشمنی امریکا با ایران به موضوع هسته‌ای یا به فرد خاصی محدود نیست
 
وی تأکید کرد: خواهران و برادران عزیز! دشمنی و عداوت امریکا با ملّت ایران، نه به موضوع بخصوصی مثل موضوع هسته‌ای منحصر و نه قائم به شخص است، تضاد غرب و امریکا با ایران یک تضاد راهبردی است نه تاکتیکی، اختلاف بین نظام استکبار و جمهوری اسلامی ماهوی و محتوایی و ریشه‌ای است. سرلشکر موسوی افزود: امریکا خود را در تقابل با اسلامِ ضداستکباری تعریف کرده و تقابل و حتّی به ظاهر تعامل‌شان با نظام در همه دوره‌ها به جهت خنثی‌سازی، براندازی یا انحراف نظام است.

تجربه نشان داده زانو زدن مقابل دشمن دستاوردی ندارد
 
وی تأکید کرد: آموزه‌های دین مبین اسلام و تجربیات سال‌های گذشته نشان داده، هرگز زانو زدن در برابر دشمن بی‌رحم و ناجوانمرد و بوسه‌زدن بر پنجه گرگ خونخوار، برای انقلاب و مردم دستاوردی نخواهد داشت. سرلشکر موسوی در ادامه با بیان اینکه نظام سلطه برای ادامه استیلای خود، تلاش می‌کند گفتمان سازش را در قالب واژه‌های خاکستری به ایران تحمیل کند، گفت: تغییر رفتار ایران از اردیبهشت ۹۸ و اتّخاذ راهبرد مقاومت فعال باعث تغییر در محاسبات و رفتار نظام استکبار گردیده و عقلای آن‌ها این پیام را درک کرده‌اند که دوران فشار با هزینه صفر به پایان‌رسیده و ایران برای پاسخ به فشارها، امکانات، اراده و اجماعِ لازم را دارد. پیام این اجتماع، امروز در یک هزار نقطه کشور برای دشمن این است که ملّت ایران راهی را که آمده با قدرت ادامه خواهد داد./1360//101/خ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین