احیای
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
غدیر و عاشورا؛

احیای "جشن غدیر" در سال‌های اخیر

حجت الاسلام پناهیان که یکی از علمداران رونق اطعام غدیر است در یکی از سخنرانی هایش حدیثی از امیرمؤمنان(ع) را نقل کرده که "غدیر را با اطعام جشن بگیرید."
گل به خودی در دقیقه 80
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
مثل زندگی، مثل سیاست؛

گل به خودی در دقیقه 80

همه خشکشان زده بود، بازی برده را مساوی کرده بودیم و باید از ابتدا شروع می کردیم. راستش را بخواهید هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که از این نقطه زمین ضربه بخوریم.
هندوانه کیلویی 550 تومان!
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
تیغ دلالان بیخ گوش کشاورزان؛

هندوانه کیلویی 550 تومان!

اگر مسئولان نخواهند چاره­‌ای برای زندگی پر دردکشاورزان مملکت بیا‌ندیشند، زارعان دیگر انگیزه‌­ای برای ادامه­‌ی زراعت نخواهند داشت و این یعنی درماندگی کشور در تأمین غذا!
روز انتخاب‌های درست
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
غدیر؛

روز انتخاب‌های درست

تردید در جان پیامبر بود که ندا آمد که اگر انتخابم را به مردم نگویی، زجر تلاش رسالت ناقص می‌ماند. این همان انتخاب سرنوشت‌سازی است که گاهی برایش ده‌ها سال زجر می‌کشی.
مرگ مغزی در ترازوی فقه
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
یادداشت؛

مرگ مغزی در ترازوی فقه

از آنجا که در قواعد فقه و حقوق اسلامی واقعیت مرگ و حیات، موضوع حکم شرعی قلمداد شده، احراز و تشخیص مرگ مغز به مثابه مرز مرگ، بسیار حائز اهمیت است.
شوکت یا تضعیف مرجعیت
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
حریم مرجعیت‌(6)

شوکت یا تضعیف مرجعیت

مرجع دینی، بالاترین مقام دینی تشیع است؛ پیامد تضعیف مرجعیت دینی، تضعیف همه چیز است. اگر مرجعیت، تضعیف شود، همه‌ی مبانی دینی، اخلاقی و ارزشی جامعه تضعیف خواهد شد.
مرجعیت؛ قبل و بعد از انقلاب اسلامی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
نظر وارده؛

مرجعیت؛ قبل و بعد از انقلاب اسلامی

اساسا در دوران جمهوری اسلامی، کار اعتقادی نیازمند "هوشمندی تشکیلاتی" است؛ اگر فضا برای هر کس که به تشخیص خودش مرجع تقلید است، باز باشد، زحمات حکومت و مراجع به باد می‌رود.
مناجات‌های بی‌نجوا
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
یادداشت؛

مناجات‌های بی‌نجوا

کسی مخالف روضه خوانی نیست و این را نیز همه می‌دانیم که تنها وسیله‌ی قرب به خدا، محبت و اطاعت از اهل بیت(ع) است؛ اما صحبت در این است که اصلا هدف از مناجات خوانی چیست؟
کوچۀ نسترن؛ بن‌بست اشرف
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
برسد به دست لس آنجلس نشین‌ها؛

کوچۀ نسترن؛ بن‌بست اشرف

سلام بر ابراهیم‌هایی که در جبهه‌های رزم، خون سرخشان را بهای حفظ عفت نسترن‌های سرزمین من کردند، نه «اِبی»‌های لس‌آنجلسی که عفت ایرانی و غیرایرانی را ربودند.