معاونت علمی و پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛
دکتر حکمت نیا با اشاره به اینکه نظام آموزشی کشور دچار ضعف‌های جدی است گفت: سرعت علم در دنیای امروز به‌شدت زیاد و از سوی دیگر حرکت ما در این راستا بسیار کند است. نداشتن توانمندی، شجاعت و همچنین نیروی صبور و پرتلاش از کمبودها‏ی نظام آموزشی ماست. لذا برای آینده باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد و نیروهای متخصص تربیت شده و از پراکنده‌گویی نجات حاصل شود.
در گفت‌وگو با کارشناس فلسفه تشریح شد؛
جهل به فلسفه، سنگینی محتوای آن، تصور عدم ضرورت کشف و پرداختن به مسائل فلسفی، ترس از به دام افتادن در شبهات فلسفی‌‌، وجود آیات و روایاتی که به نظر می‌رسد فیلسوفان را مورد مذمت قرار می‌دهند و مباحث فلسفی که به نظر می‌رسد به ظاهر با عقاید اسلامی مشکل دارند از مهمترین دلایلی است که سبب فلسفه‌گریزی برخی از حوزویان شده است.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام در گفت‎وگو با رسا:
یکی این است که فقه نظام مدعی است که برای همه زندگی جامعه انسانی برنامه‌ای به نحو جامع و کامل و در ابعاد مختلف دارد. این ادعای ماست و می‌خواهیم برای آن برنامه تدوین کرده و ارائه دهیم.
عضو ارشد مجلس وحدت مسلمین پاکستان:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید باقر الله الزیدی با بیان اینکه قم مرکز انقلاب و صدور آن است، گفت: مشکل پاکستان این شده، طلبه‌ای که از قم می‌آید علیه ولایت‌فقیه و اسلام حقیقی صحبت می‌کند! این مشکل بزرگی است که با آن رو‌به‌رو شده‌ایم.
در گفت‌وگو با پژوهشگر حوزوی مطرح شد؛
خبرگزاری رسا ـ یهودیت منحرف انواع و اقسام دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها را داشتند. از وقتی که حکومت در مدینه تشکیل شد و دین خواست مدیریت دنیا و زندگی و شئونات مردم آن منطقه را به عهده بگیرد، کارشکنی‌ها اوج گرفت. این کارشکنی‌ها با جنگ‌هایی است که گاهی مستقیماً یهود‌ی‌ها عاملش بودند و گاهی اوقات با پشتیبانی و تجهیز و تحریک دیگران با پیامبر می‌جنگیدند.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف:
حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی با بیان اینکه نتیجه حرکت عظیم اربعین باید در طول تاریخ تداوم پیدا کند، گفت: لازمه این تداوم شرکت جمعی و عمومی و روز به روز شکوفاتر همراه اتحاد و یکپارچگی است.
در گفت‌و‌گو با مدیر مدرسه علمیه رشد مطرح شد؛
حجت‌الاسلام شفیعی با بیان اینکه در عرصه رسانه، قدرت رسانه‌های انقلابی و حوزوی بسیار ضعیف است، گفت: شما ببینید کسانی که به‌نوعی غیر از ما فکر می‌کنند یک روزنامه‌ای چاپ می‌کنند و یک مطلب را از زوایای متفاوت مطرح می‌کنند و اگرچه آن را قبول نداریم ولی با رغبت مطالعه می‌کنیم؛ اما رسانه‌های انقلابی قوی و تأثیرگذار اعم از حوزوی و انقلابی تعدادشان شاید به انگشتان یک دست هم نرسد.
در گفت‌وگو با فعال فرهنگی اهل کشمیر مطرح شد؛
حکومت فوق العاده نظامی در کشمیر حاکم هست و اجازه هیچ گونه تحرک و رفت و آمد نمی‌دهند. تلفن و اینترنت قطع بود و الان به تازگی یک طرفه شده است. ما از خانواده‌مان اطلاع نداشتیم و نگران بودیم. در این وضع اختناق، مردم به سختی این روزها را می گذرانند و اگر این وضع ادامه بیابد، آن وقت فاجعه بزرگ انسانی بر سر ۸ میلون نفر رخ خواهد داد!
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام در گفت‎وگو با رسا:
خبرگزاری رسا ـ ما در جایگاه حوزه به مردم برنامه ندادیم. هر کسی و با هر ایده و مکتبی برای خودش یک چیزی درست کرد. اگر یک مرکزی این توانمندی را داشته باشد که با مدل‌های روز و دلیل و تجربه بگوید فرزند در زندگی انسان و حیات جامعه چنین دخالت و نقشی دارد و شما این نقش را با کنترل نسل نابود می‌کنید، بعداً کسی جرأت ندارد این برنامه را عوض کند.
قبلی۵بعدی