در گفت‌و‌گو با مدیر مدرسه علمیه رشد مطرح شد؛
حجت‌الاسلام شفیعی با بیان اینکه در عرصه رسانه، قدرت رسانه‌های انقلابی و حوزوی بسیار ضعیف است، گفت: شما ببینید کسانی که به‌نوعی غیر از ما فکر می‌کنند یک روزنامه‌ای چاپ می‌کنند و یک مطلب را از زوایای متفاوت مطرح می‌کنند و اگرچه آن را قبول نداریم ولی با رغبت مطالعه می‌کنیم؛ اما رسانه‌های انقلابی قوی و تأثیرگذار اعم از حوزوی و انقلابی تعدادشان شاید به انگشتان یک دست هم نرسد.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام در گفت‎وگو با رسا:
خبرگزاری رسا ـ ما در جایگاه حوزه به مردم برنامه ندادیم. هر کسی و با هر ایده و مکتبی برای خودش یک چیزی درست کرد. اگر یک مرکزی این توانمندی را داشته باشد که با مدل‌های روز و دلیل و تجربه بگوید فرزند در زندگی انسان و حیات جامعه چنین دخالت و نقشی دارد و شما این نقش را با کنترل نسل نابود می‌کنید، بعداً کسی جرأت ندارد این برنامه را عوض کند.
نماینده بعثه رهبری در عراق مطرح کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مراسم اربعین را مظهر محبت، معرفت، بصیرت و همبستگی دانست و آن را بازخوانی جدید واقعه عاشورا برشمرد و از رسانه‌ها خواست با تمام توان این حرکت عظیم را در عرصه‌های مختلف برای جهانیان به نمایش بگذارند.
حجت الاسلام حجازی:
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) با بیان فعالیت‌های این مدرسه گفت: از برکات و ویژگی‌های شاخص مدرسه ‌این است که طلاب بعد از پایان سطح یک رابطه خود را با مدرسه قطع نمی‌کنند و بنده به‌ عنوان مدیر دائماً با طلاب قبلی در ارتباط هستم، همچنین طلاب جدیدالورود و خانواده آن‌ها هم با طلاب قدیمی و خانواده آن‌ها در ارتباط هستند.
در گفت‌وگو با محقق حوزوی بررسی شد؛
مشرکان در سه جنگی که به وقوع پیوست، بعد از اتمام جنگ رفتند و تا سال بعد پیدایشان نشد. اما یهود همیشه در کنار پیامبر(ص) بودند و خطرشان همیشه اسلام را تهدید می‌کرد؛ ولی اصل استراتژی پیامبر(ص) دفاع از اسلام بوده و نوع آن به طرف مقابل جنگ مربوط می‌شده است.
در گفت‌وگو با پژوهشگر حوزوی بررسی شد؛
جماعت یهودیانی که به دروغ اظهار اسلام می‌‌کردند، همگی با حضرت علی(ع) دشمن بودند. افرادی همچون کعب‌الاحبار، تمیم داری، عبدالله بن سلام و افراد دیگری که با خلافت رسیدن حضرت علی(ع) از مدینه به شام رفتند. همین کعب‌الاحبار در زمان خلافت حضرت علی(ع) به شام رفت و مشاور معاویه شد!
در گفت‌وگو با نویسنده کتاب التیام بررسی شد؛
مسأله نفوذ در طول تاریخ و در ابعاد مختلف سیاسی و فرهنگی و عقیدتی، مصداق‌هایی داشته است. بیشترین تقابل ما در مسأله نفوذ در شصت ساله اخیر با صهیونیست‌ها بوده است. صهیونیست‌ها یکی از سه ضلع سندیکای استکبار جهانی هستند.
پژوهشگر حوزوی در گفت‌وگو با رسا:
تاریخ گواه بر این است که همه بنی‌ اسرائیل فرمان‌های حضرت موسی(ع) را انجام نمی‌دادند. پس وقتی حضرت موسی(ع) می‌گوید که یک پیامبر خاتمی خواهد آمد، یکسری از بنی‌اسرائیل به این پیش‌بینی حضرت موسی(ع) توجهی نمی‌کنند. همان‌طور که برای خود حضرت موسی(ع) احترام قائل نیستند، برای حرف‌هایش هم احترام قائل نیستند.
حوزه‌های علمیه و آغازی پرتکاپو؛
چند صباحی است که از انتصاب آیت‌الله اعرافی به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه می‌گذرد. در همین مدت کوتاه، اتفاقات قابل تأمل زیادی در بدنه مدیریتی حوزه رخ داده که بخش زیادی از آن‌ها، البته به اقتضای حساسیت و اهمیت آن، هنوز رسانه‌‌ای نشده است.
قبلی۶بعدی