اگر مجلس و دولت راه امام را می‌رفتند وضع مملکت خیلی بهتر بود
آیت‌الله جنتی:
دبیر شورای نگهبان گفت: اگر مجلس و دولت ما راه امام را می‌رفتند، وضع مملکت خیلی بهتر بود.
امام راحل مردم را بزرگترین سرمایه برای نظام می‌دانست
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی؛
حجت الاسلام امیدی با بیان اینکه امام راحل مردم را بزرگترین سرمایه انقلاب دانسته اند و گفت: مسؤولان به زندگی اشرافی روی بیاورند، اعتماد مردم به نظام از بین خواهد رفت.
امام خمنیی سرباز خدا بود
کدخدایی:
سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در صفحه شخصی خود نوشت: او سرباز بود اما سرباز خدا!
برخی از منسوبین امام خمینی در پی تحریف آرمانها و سیره ایشان هستند
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم:
حجت الاسلام غفاری‌فر با بیان اینکه برخی از منسوبین امام با خوی ساده زیستی ایشان فاصله گرفتند، تأکید کرد که برخی با تحریف اندیشه امام درصدد بهره گیری از جایگاه خود هستند.
رفع موانع فعالیت‌ اقتصادی؛ مهمترین خدمت مجلس به اقتصاد
نبوی مطرح کرد؛
اگر مجلس یازدهم بخواهد خدمت مهمی به وضعیت اقتصادی بکند، همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در پیام خود فرمودند مهم‌ترین اولویتشان باید حذف قوانین زائد باشد.
چگونه مجلس در رأس امور قرار می‌گیرد؟
مجلس یازدهم باید هم به اصلاح ساختاری و ارتقاء شایستگی خودش اقدام کند و مجلس را که در این سالهای اخیر از ریل اثرگذاری صحیح خارج شده بود به جایگاه خودش برگرداند.
وحدت و اخوت نیروهای مسلح توصیه راهبردی امامین انقلاب اسلامی
در بیانیه سپاه به مناسبت سالگرد ارتحال امام مطرح شد؛ 
 سپاه پاسداران در بیانیه‌ای تأکید کرد که وحدت، اخوت و همدلی نیروهای مسلح از توصیه های راهبردی امامین انقلاب اسلامی و متضمن امنیت پایدار ملی و آرامش ملت ایران است.
نیرو‌های مسلح لحظه‌ای از فتنه سازی‌های نوین علیه ایران اسلامی غافل نیستند
سرلشگر باقری:
 رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پیامی تأکید کرد: مقاومت فعال و پیش رونده مقدمات خروج امریکا از منطقه را به مطالبه‌ای منطقه‌ای و بلکه جهانی تبدیل کرده است.
امام خمینی با مجاهدت خستگی‌ناپذیر دین را به صحنه قدرت و حاکمیت رساند
شورای نگهبان:
شورای نگهبان در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز ارتحال امام و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تأکید کرد که نیمه خردادماه یادآور دو رویداد مهم، یکی مصیبت‌بار و دیگری سرنوشت‌ساز است.
۱بعدی