آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

با قدرت نرم اژدها را رام کن

هیکاپ بعد از دوستی با اژدهایش، برای بال آسیب دیده، یک بال مکانیکی درست می‌کند که باید حتما سوار اژدها باشد و با اهرمی که با پایش کنترل می‌کند، اژدها می‌تواند پرواز کند.

قدرت متعالی در اندیشه حسینی

در دعای عرفه حضرت سیدالشهدا با صریح‏‌ترین بیان از خداوند به عنوان منبع قدرت نام برده شده و رابطه قدرت خدا و قدرت انسان تبیین می‌شود تا مسیر از گمراهی به سوی حقیقت برود.

نگاهی به کتاب‌های رسانه و خبرنگاری

ایران درگیر یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای است که در خط مقدم فعالان رسانه‌ای قرار دارند، این نبرد نه با توپ و تانک که با ادبیات اتوکشیده و اعتمادسازی در میام مردم آغاز می‌شود.

مرگ درام در سینمای ایران

با سینمای بی دروپیکر ایران نباید قهر بود، آنچه از فرم تا محتوای سینمای ایران را نگه می‌دارد، نگرش رو به عقب در ساختار اندیشه سنتی به مدرن است که این موضوع را حل نکردیم.

کتاب‌هایی با موضوع سینما بخوانیم

دیدن فیلم‌ سینمایی تنها سرگرمی را برای انسان به ارمغان نمی‌آورد، بلکه‌ حامل پیامی از اندیشه کارگردان و اسپانسر مالی اثر به مخاطبان است تا اندیشه را به محک تغییر ببرند.

چند صفحه‌ در محضر بزرگان

موضوع علم دینی و عقاید اسلام درگیرودارهای مختلف به حاشیه‌ می‌رود، یکی از مهمترین دلایل آن عدم توجه به آثار بزرگان است، ده کتاب از بزرگان را تقدیم مخاطبین محترم می‌کنیم.

مراقب آرامش روحی و روانی جامعه باشیم

حفظ آرامش روحی و روانی افراد بیمار و غیر بیمار ضروری است؛ حال وقتی افراد بیمار، بیش از آنکه بیماری مسری سبب رنجش آن‌ها شود، از تنفر و انزجار مردم رنج می‌کشند.

حال و روز سینمای ایران خوب نیست

این حجم از فیلم‌نامه‌های تکراری که از ایران برج زهرمار ساخته، محصول اندیشه اعتدالی است که تصور می‌کند ایرانی توان تولید آب گوشت بزباش را دارد و عاجز ار هر کار دیگری است.

درنگی فقهی به مسئله نوروز

سه نظر در تایید یا رد نوروز هست، کسانی که به خاطر مخالفت با اسلام به این روز تکیه دارند، افرادی که این روز را مخالف با اسلام می‌دانند و کسانی که میان این دو جمع می‌کنند.

ای خنک آن را که پیش از مرگ مرد

ما از مرگ می‌ترسیم و همه وجودمان را هراس دربرمی‌گیرد، اما تفاوت مهمی میان ترسیدن ما با هراس بندگان صالح خدا از مرگ هست، ترس دنیادوستان از مرگ خطرناک‌ترین مرگ آگاهی است.

راوی زندگی شهیدان مدافع حرم باشیم

روایت زندگی شهیدان مدافع حرم نشان می‌دهد که مقاومت همچنان باقی است و بر سر آرمان‌ها باید ایستاد، حالا پرچم مقاومت از تپه‌های الله اکبر بر نوک قله بلندی جولان خورده است.

نگاهی متفاوت به تاریخ معاصر ایران

روایت تاریخ معاصر ایران دارای چند نکته مهم و حساس است، نفوذ در چه زمانی می‌تواند به صورت ساختاری در اندیشه و جان انقلاب رسوخ کند و چه عاملی تاکنون موجب فشلی نفوذ می‌شود.

سلاح بیولوژیک آمریکا علیه جهان

مستند جنگ خاموش روایتی از جنگ بیولوژیکی آمریکا علیه کشورهای دنیا است که با وجود ادعای توقف، چندین حمله به کشورهای مختلف در تاریخ جنایات آمریکا ثبت شده است.

کمی اقتصادی ببینیم

در صورتی که مسیر توسعه غرب را طی کنیم، چیزی جز همین جنتلمن‌های اقتصادی نخواهیم یافت، در این بخش تعدادی از آثار سینمایی و مستند اقتصادی را تقدیم مخاطبین محترم می‌کنیم.

واقع‌نمایی برای روایت واقعیت

انیمیشن‌ها راوی اتفاقاتی هستند تا مسیری را برای ما بازنمایی کنند، هرچند سینمای ایران به سمت افول حرکت می‌کند، اما رشد انیمیشن امیدوار کننده برای آینده روشن و موفق است.

زندگی شهدا راهنمای مسیر زندگی

وقتی به دنبال حقانیت مسیر می‌گردیم، از رفتگان باید پرسید، راهی که رفتند به کجا ختم می‌شود و زمانی که حجت خدا برای خلق سخن می‌گوید، می‌تواند راهنمای خوبی باشد.

نوروز را غنیمت بدانیم

نوروز بهترین زمان برای صله رحم با خانواده است اما یک نکته مهم امسال را با سال‌های قبل متفاوت کرده و آن هم در سفر نکردن است، بیاییم قطع کننده زنجیره انتقال باشیم.

سفر به تاریخ برای رسیدن به حقیقت

تاریخ هویت‌مان را وابسته به یک عقبه می‌کند، زمانی که اسطوره‌های حقیقی در میان صفحه‌های تاریخ یک ملت ورق بخورند، آن ملت هویتی استوارتر دارند که فرهنگ را نگاه می‌دارد.