آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

قدرت متعالی در اندیشه حسینی

در دعای عرفه حضرت سیدالشهدا با صریح‏‌ترین بیان از خداوند به عنوان منبع قدرت نام برده شده و رابطه قدرت خدا و قدرت انسان تبیین می‌شود تا مسیر از گمراهی به سوی حقیقت برود.

توطئه‌پردازی انتحاری برای قم هراسی

مسئله فقر روش‌شناسی، نداشتن نقشه عملیاتی و خط مشی یکی از مسائلی است که در عرصه کلان فعالیت رسانه‌ای جریان انقلاب باید حل شود تا به بیراهه‌ها حرکت نکنیم.

فراخوان نظرات #کرونا را شکست می دهیم

با توجه به درگیری مردم با مسئله کرونا و نحوه مقابله با این بیماری ویروسی، خبرگزاری رسا فراخوانی را با هشتگ کرونا را شکست می‌دهیم، برای تبادل نظرات صورت داده است.

منشأشناسی صلاحیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی

اگر بخواهیم اقتضائات دیدگاه شیعه و مبانی جمهوری اسلامی ایران را در ایـن نوشـتار در چارچوب نظریه ولایت مطلقه فقیه به عنوان یک اصل موضـوعه پـژوهش دربـاره مبنای مشروعیت، صلاحیت و اقتدارات قوه مقننه مد نظـر قـرار دهـیم، آنگـاه گریـزی نخواهد بود جز اینکه صلاحیت و مشروعیت مجلس شورای اسلامی را ناشی از شـئون ولایی نظام اسلامی قلمداد نماییم که به واسطه نصوص قانون اساسی مورد تنفیـذ ولـی فقیه به مجلس واگذار گردیده است.

محوریت قوانین قرآن در تمدن سازی اسلامی

با توجه به سخنان حضرت زهرا ولایت پذیری، دغدغه داشتن نسبت به امور مسلمانان، عدم تسلیم در برابر دشمن، اراده و اعتقاد راسخ از جمله امور لازم برای ایجاد تمدن اسلامی است.

مطالبه باید از سمت مردم شکل بگیرد

انصاری گفت: ما در صنایعی چون هسته‌ای و موشکی پیشرفت کردیم، چطور در زمینه خودرو پیشرفت نمی‌کنیم و وضع‌مان اینگونه است؟ مطالبه باید از سمت مردم شکل بگیرد.