۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
کد خبر: ۶۲۹۹۹۴
پ
شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در مستندی به ترور فرمانده فلسطینی با 3 هزار مأمور اعتراف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا، شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در مستندی به تازگی به چگونگی ترور أبو جهاد فرمانده فلسطینی و معاون یاسر عرفات رییس سابق تشکیلات خودگردان در تونس اعتراف و اذعان کرد که در عملیات این ترور 3 هزار مامور و پنج قایق جنگی و بالگرد و یگان های سازمان جاسوسی و عملیات ویژه (موساد) و ارتش این رژیم بکار گرفته شدند.

این شبکه صهیونیستی در سومین قسمت از مستند خود درباره عملیات ترورهای صهیونیستها به چگونگی ترور خلیل الوزیر (أبوجهاد) فرمانده فلسطینی و معاون یاسر عرفات رییس سابق سازمان آزادیبخش فلسطین در تونس اعتراف کرده است. قسمت اول این سلسله مستند درباره ترور مهندس یحیی عیاش در غزه در سال 1996 و قسمت دوم آن درباره تلاش نافرجام این رژیم برای ترور خالد مشعل رییس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در سال 1997 است.

در این مستند اذعان شده که در آوریل سال 1988  اسحاق شامیر نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی و اسحاق رابین وزیر امنیت سابق  و شیمون پرز وزیر خارجه سابق این رژیم خواسته موساد برای ترور أبوجهاد را قبول کردند، چرا که وی را مسئول برنامه ریزی برای انتفاضه و عملیات گسترده در تل آویو  می دانستند و فرض کردند که با ترور وی جریان انتفاضه در فلسطین متوقف خواهد شد.

آلون بن داوید تهیه کنده این مستند و کارشناس امور نظامی در شبکه 13 رژیم صهیونیستی، در این مستند مغرضانه به این موضوع نپرداخته که أبوجهاد فلسطینی الاصل در جریان اشغال فلسطین در سال 1948 از شهر الرمله با خانواده اش بیرون رانده شد و در این مستند به جریان تاریخی نزاع ها و رنج های عظیم مردم فلسطین به دلیل جنایت های رژیم صهیونیستی در حق آنها و دلایل تشکیل گروه های مقاومتی و فدایی در فلسطین اشاره نکرده است.

بن داوید در این مستند اعتراف کرد که أبوجهاد از چهره های تاثیر گذار در جنبش آزادیبخش فلسطین بوده و می توانسته تصمیم های تاریخی اتخاذ کند، بنابراین ترور وی به دلیل شکست برای مقابله با انتفاضه اول فلسطین که وارد سال دوم خود شده بود، یا برای مقابله با خطرات و تهدیدهای آینده اشغالگران توسط ابوجهاد بوده باشد.

او همچنین اعتراف می کند که ترور دومین شخص در سازمان آزادیبخش فلسطین در آوریل 1988 بزرگترین عملیات ترور بوده که در آن از 3 هزار مامور، پنج قایق جنگی و بالگرد و یگان های کماندو و یگان هایی از موساد و ارتش استفاده شد.

در این مستند درباره چگونگی ترور أبوجهاد آمده که دو مامور رژیم صهیونیستی یکی در قالب یک زن و دیگری مرد با تظاهر به اینکه به دنبال یک آدرس هستند، به نگهبان خانه نزدیک شده و با مشغول کردن او علمیات ترور ابوجهاد را شروع و در این لحظه 25 مامور دیگر به سمت منزل وی حمله می کنند. پیشتر نیز از این حربه فریب بادیگارد برای ترور کمال عدوان، کمال ناصر و ابو یوسف النجار در بیروت استفاده شده بود./983/ب

منبع: ایرنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین