۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
کد خبر: ۶۵۳۷۵۷
پ
رأی الیوم:
روزنامه رأی الیوم با تمجید از اقدام شجاعانه ایران در ارسال فرآورده‌های نفتی به ونزوئلا، این اقدام را بزرگترین شکست برای استکبار آمریکا قلمداد کرد.

به گزارش بین الملل خبرگزاری رسا، با توجه به مشکل تامین بنزین در ونزوئلا، ایران پنج نفتکش خود را عازم این کشور کرد که یکی از نفتکش‌ها یکشنبه (روز گذشته) به ونزوئلا رسید. این نفتکش ایرانی که «Fortune»  نام دارد، وارد محدوده منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شد.

پیش از رسیدن این نفتکش، یک مقام ارشد دولت آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که واشنگتن در حال بررسی اقدامات مناسب برای واکنش نشان دادن به انتقال بنزین از سوی ایران به ونزوئلا است. پس از آن تحرکاتی از سوی آمریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با هدف ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا صورت گرفت که واکنش ایران را در پی داشت.

در همین خصوص ظریف وزیر خارجه ایران به دبیرکل سازمان ملل نامه هشدارآمیز نوشت و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه نیز سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا را احضار کرد. ایران هشدار داد که هر‌گونه تهدید علیه نفتکش‌های ایرانی با واکنش فوری و قاطع تهران مواجه خواهد شد و دولت آمریکا مسؤول عواقب آن خواهد بود.

روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم»، این اقدام ایران را ستود و گزارش داد: «نمی‌دانیم احساس دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که پیگیر رسیدن نخستین نفتکش ایرانی به یکی از بندرگاههای ونزوئلاست، چیست؟ اقدامی که چالش قوی برای تهدیدهای وی و شکست محاصره ظالمانه‌ای است که به ونزوئلا تحمیل کرده، ولی خوب می‌دانیم که احساس فرد شکست خورده خوار شده را دارد».

رأی الیوم با اشاره به اینکه اقدام تهران، حمایت از ونزوئلا و ملت و رییس جمهور این کشور و شکست محاصره آمریکاست، تأکید کرد، تفاوت اساسی بین ایران و آمریکا این است که تهران فرآورده ‌نفتی به یک ملت محاصره شده فرستاده که سران آن، «نه» بزرگی به تلاش‌های آمریکا برای به زانو درآوردن کشور خود گفته‌اند، ولی آمریکا نیروهای مزدور خود را برای سرنگونی «نیکولاس مادورو» رییس جمهور منتخب ونزوئلا فرستاده تا یکی از مزدوران خود را در رأس هرم قدرت این کشور قرار دهد.

به گزارش این روزنامه، رییس جمهور متکبر و زورگوی آمریکا به خوبی پی برده است که ایران هر تهدیدی کرده، آن را عملی کرده است و می‌داند زمانی که حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، به دولت آمریکا نسبت به هر گونه مزاحمت برای نفتکشهای ایرانی، هشدار داد، پاسخ ویرانگری به هر گونه اقدام آمریکا خواهد داد؛ نه در دریای کارائیب، بلکه در خلیج فارس که صدها کشتی آمریکایی در آن حضور دارند.

بنا بر این گزارش، یک سال پیش، زمانی که نیروی دریایی انگلیس نفتکش ایرانی را که عازم سوریه بود، در تنگه جبل الطارق توقیف کرد، قایقهای ایرانی، یک نفتکش انگلیسی را در خلیج فارس، توقیف و آن را در برابر دیدگان کشتیهای جنگی آمریکایی تفتیش کردند. کشتیهای آمریکایی حتی برای جلوگیری از توقیف نفتکش انگلیسی، جرأت نکردند وارد عمل شوند و ترامپ نیز اعلام کرد که ناوگان آمریکا، فقط از کشتیهای آمریکایی حمایت می‌کند. این اظهار نظر ترامپ، سیلی محکمی برای همپیمانان انگلیسی وی بود که به دستور دولت آمریکا، نفتکش ایران را ربوده بودند.

رأی الیوم در ادامه می‌نویسد، سیاست تحریم آمریکا، در ونزوئلا، ایران و سوریه شکست خورده و به زودی این سیاست علیه چین و روسیه هم شکست خواهد خورد؛ زیرا این سیاست، نشانگر قلدری استکبار غرب است، ولی دیگر کارآیی خود را از دست داده و موجب شده که همه جهان علیه این سیاست متحد شوند؛ مسئله‌ای که ضربات مهلکی بر هژمونی آمریکا وارد کرده و بر تنفر سایر ملتها از آمریکا افزوده است.

به گزارش این روزنامه، این همبستگی «شجاعانه ایران با دوست و همپیمان ونزوئلایی نشان می‌دهد که کشورهایی وجود دارند که از تهدیدهای آمریکا نمی‌ترسند و برای دفاع از دوستان و همپیمانان خود و کرامت آنان آماده مقابله نظامی هستند».

بنا بر این گزارش، ورود نفتکش ایران به بندرگاههای ونزوئلا، بزرگترین شکست برای استکبار آمریکاست و اگر آمریکا جرأت کند و دست به تحریک ایران بزند، قطعا مقدمه‌ای برای شکستهای مشابه به ویژه در آبهای خلیج فارس و دریای عمان خواهد بود. نباید از یاد برد که چگونه پهپاد غول پیکر آمریکایی به نام «گلوبال هاوک» با یک موشک ایرانی ساقط شد و اگر آمریکا دست به تنش بزند، بار دیگر، شاهد چنین صحنه‌هایی خواهیم بود.

در پایان این گزارش تأکید شد، این یک لحظه تاریخی است که «بینی ترامپ و دولتش را به خاک مالید و به ملتهایی که در محاصره آمریکا قرار دارند، نشان می‌دهد که کشوری وجود دارد که به تحریمها نه بگوید و با شجاعت و مردانگی در برابر آن ایستادگی کند... ونزوئلا و کشورهای مقاومت با سایر کشورهایی که به دیکته‌های تحقیرآمیز ترامپ تن می‌دهند و صدها میلیارد دلار با خواری به وی می‌دهند، تفاوت دارد».

انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/03/06
دیدن این تصاویر واقعا خوشحال کنندست اینکه بتونیم نیاز مردم ونزوئلا به بنزین در شرایط بحران کرونا که دقیقا مثل ما به ناحق مورد تحریم قرار گرفتند رو برطرف کنیم و هم نیاز خودمونو به طلا که متاسفانه بخشی از ذخایر اونو در سال های اخیر از دست دادیم مرتفع کنیم باعث خوشحالی هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/03/06
به امید خدا به زودی با حرکتهای بیشتری از این دست سروری دلار در دنیا شکسته میشه و ملتها بجای کاغذ توالتی با نام دلار با طلا و کالای واقعی مبادله اقتصادی انجام میدند. اونوقت آمریکا هر تحریم جدیدی علیه کشوری تصویب کنه در واقع خودشو تحریم کرده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1399/03/06
اینکه نفکشها به مقصد رسیدند و آمریکا نتوانست کاری کند جای خوشحالیست ،اما اگر این طلاها با سو مدیریت نابود شود و نتوانند مشکلی از مردم را حل کنند جای ناراحتی دارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1399/03/06
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا به عزت و عظمت ایران بزرگ بیفزایند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1399/03/06
خبر خوبی بود، چرا خبرگزاری داخلی این رو پوشش نداد و رویترز باید مرجع باشه؟ مگه ما ردیاب نمیتونستیم تو کشتیها داشته باشیم و با خدمه یا با افراد‌ دست اندر در کار تماس لحظه ای داشته باشیم و اخبار و منتشر کنیم؟ ایران‌همیشه‌صدر خبرهاست‌ولی به گزارش رویترز یا .... خبر گزاریهای‌داخلی‌باید منشا اخبار ایران‌باشن!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1399/03/06
تبريك به تمامي آزاديخواهان دنيا كمر استكبار جهاني با اين حركت ايران شكست. به اميد پيروزي نهايي به قول حضرت آقا دوره قلدر بازي و بزن دررويي تمام شده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/03/06
همچنین تصمیم در مورد حذف ارز دشمن ضروری است. شاید معاملات پای یاپای بتواند تا حدودی کمک کند اما از این مهمتر پیشرو بودن در مبازه با تسلط ارز دشمن است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/03/06
الحمدلله رب العالمین عجب عیدی پر برکتی تبریک میگم باز هم یک شکست دیگه برای قلدران تو خالی و پوچ دنیا. همینطور ادامه بدیم تا دنیا "به پوچ بودن اینها پی ببره و دیگه به دنبال این راهی که شیطان بزرگ و همدستاش واسه ملتهای دنیا ترسیم کردن که آدمیان رو به ناکجا آباد و تباهی و نابودی میبره" نرن. این حرکت همچون رقابتی دوسر برد بود چه آمریکا غلطی میکرد (که بدون شک جرات نمیکرد) عواقب وحشتناکی براش‌ میداشت و چه الان که فقط نگاه کرد و مردم مظلوم دیگری اینبار از دیار آمریکای لاتین به امداد رسانی الهی دستگیری شدن و نور و روح امید مضاعفی به آزادیخواهان و حق طلبان عالم تابیده و دمیده شد. نصر من الله و فتح قریب و بشّر المومنین و بشّر الصّابرین.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1399/03/06
این خبر عیدی خوبی بود به مردم حالا نفت را هم میشه با پرچم ایران به کشورهای متقاضی بدون ترس فروخت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1399/03/06
و این است پیروزی غرورآمیز و افتخارآفرین ایران در مقابل دست‌وپا زدن‌ها و هیاهوهای یک ابرقدرت پوشالی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1399/03/06
حاج قاسم ممنونتیم برای اینهمه عزت بعضی بودن و عزت رو به فنا دادن ولی تو با رفتنت هم به ما عزت و آبرو دادی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/03/06
بازم همه بگویم تشکر سپاه. وگرنه سرنوشت این کشتی ها هم به همون قضیه ی تشر جان کری به ظریف دچار میشد که از نزدیک یمن برگشت. تفاوت نهاد انقلابی و نهاد ... اینجا معلوم میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/03/06
الله اکبر الله اکبر الله اکبر خامنه ای رهبر مرگ بر آمریکا و صهیونیست روح امام و همه شهدا خصوصا شهید سلیمانی شاد باد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1399/03/06
طراح این عملیات شایسته مدال مبارزه با ظلم است. حتی فاصله این کشتی ها از هم حساب شده است. اجر همگی طراحان و مجریان با خانم فاطمه زهرا ( س ).
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1399/03/06
پاسخ های کوبنده و جدی ایران تیر خلاص بر پیکر ارتش هالیودی و سیاست های احمقانه امریکا بود ، که هیمنه پوشالی آن کشور را نابود کرد و ملت های آزاده جهان از حالا حساب دیگری در مقابله با ببر کاغذی امپریالیسم امریکا ی صهیونیست باز خواهد کرد ، تاریخ و آیندگان به نیکی از ملت انقلابی ایران یاد خواهد کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1399/03/06
پنج نفتكش ايرانى ، انهدام برجك جنگ روانى !!؟

وقتى ايران در اقدامى هوشمندانه و سراسر قدرت ، پنج ابر نفتكش پولادين خود را با برافراشتن پرچم پرافتخار سرزمين شهيدان و قهرمانان و در حركتى علنى عازم ونزوئلا كرد !!!
حركتى نفس گير و بديع كه در طول سالها تحريم ظالمانه نظير ندارد كمتر ناظر و تحليلگر سياسى قادر به پيش بينى اين حركت واثرات شگرف ان در پهنه سياسى جهان بود .
عمليات با پرواز قهرمانان ماهان و انتقال تجهيزات لازم مورد نياز پالايشگاههاى بنزين ونزوئلا آغاز و در برگشت وجه معامله و پول خريد بنزين پنج نفتكش با چندين تن طلاى ناب دريافت شد...
و
ساعتى پيش اولين نفتكش غول پيكر ايرانى (Fortune)وارد ابهاى سرزمينى ونزوئلا شد و با اسكورت نيروى هوايى و دريايى اماده نبرد ونزوئلا به سوى بندر در حال حركت است !!!
اين در حالى است كه گفته مى شود زير دريائيهاى ناديده با پيشرفته ترين موشك هاى جهان از همان لحظه اول حركت ،كار اسكورت دريادلان پنج كشتى افتخار را علاوه بر هزاران موشك نقطه زن !! و ... بعهده دارند .
صداى خرد شدن هيبت پوشالى و انهدام ستاد مركزى سهمگين ترين عمليات جنگ روانى آمريكا ومتحدين مفلوك منطقه اى
و ياس و نااميدى مزدوران داخلى دشمن
امروز با صداى هلهله مردم ونزوئلا و جشن پيروزى و عيد ايرانيان مقارن شده است .
گفته مى شود ايران به صراحت به امريكا پيام داده است هر گونه اخلال در حركت كشتى ها ى ايران با پاسخى مواجه مى شود كه دنيا را بيشتر از اثرات كرونا شگفت زده خواهد كرد و امريكا را در خاك خود !!!؟ با شوكى روبرو كه در تاريخ سابقه ندارد .
امريكا و متحدين غربى و منطقه اى اش هيچ راهى جز پذيرفتن واقعيت ظهور ابر قدرت منطقه اى ايران ندارند .

با ايرانيان جنگ ديده ، جنگ نكنيد

صلح و دوستى و عشق و انسانيت راه حل نجات بشر است ..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1399/03/06
خدا قوت دلاورمردان ایران
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1399/03/06
لطفا در صورت امکان در خصوص ابعاد حقوقی و اسلامی قتل رومینا اشرفی مطلب کار کنید
نظری زاده
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1399/03/06
با سلام

در این دنیا که مثل جنگل شده ، چند نوع اعلام موجودیت وجود داره:


۱. شیر باشی حتی اگه خسته باشی (ایران اسلامی)
۲. کفتار و لاشخور مثل بی بی سی انگلیسی و منافقین داخلی و خارجی
۳. گاو شیرده..............
۴. گرگ مثل اسرائیل غاصب و کودک کش
۵. سگ هار مثل آمریکا که در هر صورت مریضه و هاری داره
۶. زالو مثل انگلیس استعمارگر
۷. ......

شیر باشیم در این جنگل حتی اگر خسته باشیم و زخمی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1399/03/07
أرغم اللّٰه أنفهم مرارا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین