۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
کد خبر: ۶۷۶۲۷۷
پ
به همت مؤسسه بوستان کتاب؛
کتاب «درس های مکاسب(کتاب البیع)» به قلم سید محسن مرتضوی و در سه جلد به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، کتاب «درس های مکاسب(کتاب البیع)» برگرفته از درس های آیت الله سید حسن مرتضوی و به قلم سید محسن مرتضوی و در سه جلد و با شمارگان 500 نسخه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

کتاب پیش رو که با عنوان «درس های مکاسب(کتاب البیع)»  به رشته تحریر درآمده، برگرفته از درس های پربار و شاگردپرور فقیه عالی مقام و استاد برجسته حوزه های علمیه، حضرت آیت الله حاج سید حسن مرتضوی است که دوره های متعدد در حوزه علمیه نجف اشراف و مشهد مقدس در جمع صدها نفر از طلاب و فضلا ارائه شده است.

عمق، دقت علمی و تسلط فوق العاده بر مباحث، بیان شیوا، رسا و دلنشین، دسته بندی بدیع و ابتکاری، همراه با ذکر مثال های متعدد و کاربردی، از ویژگی های بی بدیل درس های استاد بود که خاطره شیرین آن در خاطر شاگردان ماندگار شده است.

کتاب سه جلدی «درس های مکاسب(کتاب البیع)» منتشر شد

جلد اول و دوم و سوم این مجموعه به «کتاب البیع» و جلد چهارم و پنجم آن به «کتاب الاخیارات» اختصاص دارد.

جلد اول کتاب «درس های مکاسب(کتاب البیع)» در هفت بخش تنظیم شده که معنای لغوی و اصطلاحی بیع، معاطات، تنبیهات معاطات، عقد بیع، احکام مقبوض به عقد فاسد و شروط متعاقدین، عناوین بخش های این جلد را تشکیل می دهد.

جلد دوم در 9 بخش تألیف شده است که از بخش هشتم تا شانزدهم این اثر سه جلدی را شامل می شود؛ عناوین این جلد مشتمل بر بیع فضولی، اجازه و ردّ، ولایت أب و جد، ولایت فقیه، ولایت عدول مؤمنین، بیع عبد مسلم به کافر، شروط عوضین، طلقیت و بیع الوقف است.

جلد سوم این اثر، در 10 بخش تدوین شده است که از بخش هفدهم تا بیست و ششم را در بر می گیرد؛ عناوین بخش های این جلد عبارتند از: صور جواز بیع وقف، عدم جواز بیع اُمّ ولد، بیع رهن، بیع عبد جانی، قدرت بر تسلیم، عدم به مقدار ثمن و مثمن، اِندار برای ظروف، استحباب تفقّه در تجارت، تلقی رکبان و غیره، و احتکار طعام.

جلد اول تا سوم کتاب «درس های مکاسب» به ترتیب به قیمت 100000، 95000 و 80000 قابل تهیه از فروشگاه های مؤسسه بوستان کتاب در قم (02531151187)، تهران (02166969878)، مشهد (05132233672) و اصفهان (03132220370) است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف 20 درصدی اثر مذکور بهره مند شوند./822/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین