۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
کد خبر: ۶۷۷۷۱۹
پ
کتاب «امام علی (ع) و اسلام واقعی» نوشته مارکوس فیدلر، نویسنده و جامعه شناس آلمانی به عنوان کتاب برگزیده آلمانی زبان جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، هم راستا با در پی برنامه‌های جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران که هر ساله در ایران برگزار می‌شود، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین کتاب آلمانی زبان «امام علی(ع) و اسلام واقعی» نوشته مارکوس فیدلر، نویسنده و جامعه شناس آلمانی به عنوان کتاب برگزیده آلمانی زبان در حوزه اسلام مورد تقدیر قرار گرفت.

هیأت داوران انتخاب کتاب برگزیده در حوزه‌ مطالعات اسلامی و ایرانی مارکوس فیدلر را به دلیل تألیف کتاب «امام علی(ع) و اسلام واقعی» و همچنین، تألیف کتاب «اسلام و چالش‌های مدرنیته» شایسته تقدیر دانستند.

کتاب «امام علی(ع) و اسلام واقعی» نوشته «مارکوس فیدلر » نویسنده و جامعه شناس آلمانی در 101 صفحه توسط شرکت انتشاراتی باوئتس آلمان در سال 2020 میلادی چاپ و منتشر شد.

این کتاب بر اساس تحلیل شرایط اجتماعی مکه قبل از ظهور اسلام و تحولات اجتماعی آن شهر پیامد گسترش دین اسلام توسط حضرت محمد (ص)، به رشته تحریر در آمده است.

هدف از نگارش این کتاب نشان دادن این واقعیت است که چگونه امام علی (ع) سعی و تلاش داشت عدالت اجتماعی را در برابر مقاومت های گوناگون دوران خلافت خود برقرار کند. با این حال منافع کسانی که از بی عدالتی اجتماعی سود می بردند، به خطر افتاد که در نهایت منجر به قیام ها و سرنگونی او شد.

سلسله‌های بنی امیه و عباسی پیامد این قیام ها بودند و تا به امروز اسلام به آیینی از تفکر ثروتمندان و قدرتمندان زمان تبدیل شده که با سنت‌های نادرست پوشانده شده است. این کتاب نگاه نوینی به دین اسلام دارد.

آشنایی با نویسنده آلمانی زبان

مارکوس فیدلر متولد 1967 تحصیل کرده رشته‌های جامعه شناسی، فلسفه و الهیات اسلامی است. وی سال‌ها مدرس رشته اسلام شناسی بوده و کتاب‌ها و مقالات متعددی در موضوعات مختلف اسلامی منتشر کرده است.

مارکوس فیدلر در حال حاضر رییس انجمن همکاری‌های آلمان و روسیه (GDRK)، مدرس انستیتو المصطفی در برلین و سردبیر هماهنگ کننده انتشارات بین‌المللی اسلامی (IIPH) در ریاض است.

در کنار کتاب مذکور، کتاب‌های «شیعه در اسلام» و «اسلام و چالش‌های مدرنیته» در شمار دیگر کتاب‌هایی است که وی به رشتۀ تحریر در آورده‌اند./۹۸۸/

کتاب نویسنده آلمانی زبان «امام علی (ع) و اسلام واقعی» کتاب سال ایران شد

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین