۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
کد خبر: ۶۷۸۹۸۰
پ
با دستور نخست وزیر پاکستان در سراسر کشور پاکستان حساب ویژه ای برای کمک مالی افراد فقیر و بی بضاعت تحت عنوان "کسی گرسنه نخوابد" راه اندازی شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، دکتر ثانیه نشتر، دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان برای کاهش فقر گفت: با دستور عمران خان، نخست وزیر پاکستان حساب ویژه ای برای کمک مالی افراد فقیر و بی بضاعت تحت عنوان "کسی گرسنه نخوابد" راه اندازی می شود و این برنامه در سراسر کشور گسترش داده خواهد شد.

وی برنامه "کسی گرسنه نخوابد" را در سه شهر اجرا کرده و گفت: در قرآن کریم بهترین عمل، تأمین نیاز نیازمندان و ابتکار عمل در سلام و احوالپرسی است و سیاست عمران خان ،نخست وزیر پاکستان نیز مطابق با همین اصول قرآن و سنت پیامبر اکرم (ص) است که"کسی گرسنه نخوابد" و دولت در تلاش است تا این سیاست را اجرا کند.

وی افزود: سه برنامه از جمله برنامه "کسی گرسنه نخوابد، برنامه حمایت نقدی، و برنامه تاسیس پناهگاه ها" برای افراد فقیر که بخشی از برنامه حمایت فقرا تحت عنوان"برنامه احساس" است بر اساس این سیاست اجرا شده و ادامه دارند و شامل پناهگاه ها، سالن غذا خوری ها و غذا خوری های سیار برای افراد فقیر و مسافرین است.

وی تصریح کرد: این برنامه یکماه قبل از اسلام آباد آغاز شده و در سه شهر از جمله در لاهور، فیصل آباد و پیشاور گسترش داده شده است. کمک های مالی زیادی در راه است و شهروندانی که می خواهند به این کار کمک مالی نمایند می توانند وجوه خود را به این حساب واریز نمایند.

وی گفت: روز سه شنبه ویدیویی در خصوص شفافیت این برنامه منتشر خواهیم کرد تا کمک کنندگان در خصوص استفاده کمک های مالی آگاهی و اطلاع پیدا کنند.

یاد آوری می شود کہ عمران خان، نخست وزیر پاکستان در آغاز دولت در شهرهای مختلف این کشور برای افراد فقیر و مسافر اماکن و پناهگاههایی را تاسیس کرد که در آن ها علاوه بر اسکان، با غذا و سایر امکانات ضروری میزبانی می شوند./۹۸۸/ تنظیمی

عمران خان طرح

منبع: icro.ir

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین