۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
کد خبر: ۶۸۳۲۳۸

انتشار مجموعه آثار شهیده بنت­‌الهدی به زبان انگلیسی

انتشار مجموعه آثار شهیده بنت­‌الهدی به زبان انگلیسی
مجمع بین­ المللی اساتید مسلمان دانشگاه­ها مجموعه آثار شهیده بنت­ الهدی را به زبان انگلیسی منتشر کرد.

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، مجمع بین­ المللی اساتید مسلمان دانشگاه­ها مجموعه آثار شهیده بنت­ الهدی را به زبان انگلیسی منتشر کرد.

گفتنی است آمنه حیدر الصدر، نویسنده مشهوری که همگان وی را با نام بنت الهدی می­ شناسند، نقش مهمی در آگاهی بخشی به زنان جهان اسلام داشت.  آثار وی در دهه ­های 50 تا 80 میلادی مفاهیم اسلامی را در اندیشه­ خوانندگان عرب زبان تقویت می ­کرد و فکر و قلب آنها را از هجوم فرهنگ غرب مصون نگه می ­داشت.

شهیده بنت الهدی با استفاده از ابزارهای ادبی تلاش می‌کرد تا بنای سنگر خانواده را به عنوان یک نهاد مطلوب دینی حفظ و حراست کند. آثار این نویسنده توانا در دوران حکومت ظالمانه صدام در شمار کتابهای ممنوعه بود.

شهیده بنت ­الهدی که در کنار نویسندگی، به فعالیت­های عام­ المنفعه و بشردوستانه مانند تاسیس مدارس اسلامی اهتمام داشت، خواهر شهید آیت الله سید محمد باقر الصدر بود. رژیم سفاک عراق این دو شخصیت برجسته اسلام را در سال 1980 میلادی دستگیر کرد و پس از مدتی شکنجه، آنها را به شهادت رساند. عمال رژیم بعث جسد بنت ­الهدی را مخفیانه دفن کرد و محل آن هنوز ناشناخته باقی مانده است.  

«مجموعه آثار بنت الهدی» در 256 صفحه توسط مجمع بین ­المللی اساتید مسلمان دانشگاه­ها جمع­ آوری و به زبان انگلیسی منتشر شده است./998/

ارسال نظرات