۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۶۸۵۶۱۰

آمادگی برای بزرگداشت عید ولایت در صنعاء

آمادگی برای بزرگداشت عید ولایت در صنعاء
شورای شهر صنعاء، پایتخت یمن در نشستی از برگزاری مراسم بزرگی در تجلیل از روز ولایت امام علی(ع) با شعار «الیوم أکملت لکم دینکم وأتممت علیکم نعمتی» خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، خالد المدنی معاون اول شورای پایتخت به عظمت این مناسبت در قلوب مردم یمن اشاره کرد و این عظمت را ناشی از عشق زیاد آن‌ها به امام علی(ع) و اقتدا به سیره و آثار گران‌قدر آن امام بزرگ تا امروز دانست.

وی به مبارزه به دشمنان اسلام با امام علی و همه کسانی که از قرن‌ها قبل تا تاریخ حاضر ایشان را یاری کرده‌اند نیز اشاره کرد و نفرت عمیق این دشمنان را نسبت به شخصیت و رویکرد صحیح امام علی(ع) را یادآوری کرد. المدنی اقدامات سعودی‌ها در ممنوعیت حج را نیز محکوم کرد.

وی همچنین بر اهمیت بزرگداشت روز ولایت و درس گرفتن از ارزش‌ها، شجاعت و اخلاق امام علی علیه‌السلام تأکید کرد و خاطرنشان ساخت که جشن گرفتن چنین روزی دشمنان خدا، پیامبر خدا و مسلمانان را خشمگین می‌سازد.

معاون اول شورای شهر صنعا خواستار تمرکز تلاش‌ها برای گرامیداشت هرچه بهتر این روز در چهارشنبه پیش رو شد.

از طرفی حمود النقیب، رئیس کمیته امور اجتماعی شورای شهر صنعا نیز بر اهمیت بزرگداشت این روز بزرگ تأکید کرد.

وی پیشینه عشق و وفاداری یمنی‌ها به امام علی(ع) را از صدر اسلام دانست و خاطرنشان ساخت که شورای شهر صنعا در این روز برنامه‌های مختلفی را در تمام ادارات و دفاتر خود در سطح محله‌ها و مناطق مختلف شهر برگزار خواهد کرد.

در این مراسم شمار دیگری از شخصیت‌های سیاسی و نظامی یمن نیز حضور داشتند و در پایان قصایدی در مدح امام علی(ع) از سوی شاعران حاضر در مراسم قرائت شد./۹۸۸/

منبع: المسیره

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
عید الله الاکبر مبارک باد..
0
0