۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
کد خبر: ۶۸۵۹۵۲

کتاب عرفانی درباره یک‌جهادگر شهید چاپ شد

کتاب عرفانی درباره یک‌جهادگر شهید چاپ شد
کتاب «شمرون کُناردون» نوشته سارا عرفانی و مریم‌السادات علویان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش سرویس کتاب ونشرخبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «شمرون کُناردون» نوشته سارا عرفانی و مریم‌السادات علویان با محوریت زندگی جهادگر شهید امیر محمد اژدری(عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع)، به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

به گفته نویسندگان این‌کتاب، امیر محمد اژدری وقتی آسمانی شد۲۵ساله بود؛ اما به گفته‌ اطرافیانش که او را به خوبی می‌شناختند، بیش از دوبرابر سنش برای رفع محرومت از چهره‌ شهر و کشورش تلاش کرد. مسئولیت گروه پزشکی و درمانی امام رضا(ع)، مسئولیت گروه عمرانی امام رضا(ع) و عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع) بود.

اژدری در اکثر استان‌های کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه، ایلام و... سابقه انجام فعالیت‌های جهادی داشت. او در حادثه زلزله کرمانشاه از پیش‌قدمان جهادی برای کمک به مردم زلزله‌زده بود. با وجود عدم حمایت‌ها، کم کاری‌های برخی مسئولین و کمبودها و نواقص، هیچ‌گاه از پای ننشست و تا حد امکان، تلاش خود را برای آبادی سرزمینش دریغ نکرد.

اژدی سال ۹۷ در حین حرکت به سمت مناطق محروم جنوب کشور،‌ به‌علت سانحه رانندگی درگذشت و حین خدمت به شهادت رسید.

کتاب «شمرون کُناردون» شامل روایاتی از زندگی این‌شهید جهادگر است که در قالب داستان نوشته شده‌اند.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

روی گوشی‌اش سرک می‌کشم. رفته سراغ پست‌های قدیمی‌تر. دارد کپشن پست‌هایم را یکی‌یکی می‌خواند و در هر کدام که آرزوی شهادتی هست، روی پیشانی‌اش می‌کوبد و آه بلندی با بازدم بیرون می‌دهد. بخار آهش در هوای سرد بهمن، ابرهای کوچک را آماده‌ی باریدن می‌سازد. چند دقیقه‌ای هست روی پستی که بعد از شهادت شهید حججی گذاشته بودم، گیر کرده. هی با بغض زمزمه می‌کند: «و از آن روز سرم میل بریدن دارد» و هی دست می‌کشد روی سر و صورتش و هی اشک‌هایش می‌چکد. یکهو خم می‌شود روی سنگ. دو تا دست لرزانش را می‌گذارد دور صورت عکس. زمزمه می‌کند: «امیر جان!»

این‌کتاب با ۲۱۶ صفحه و قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.

ارسال نظرات