۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
کد خبر: ۶۸۶۳۱۴

شب‌ شعر مباهله در پاکستان برگزار شد

شب‌ شعر مباهله در پاکستان برگزار شد
رایزنی فرهنگی ایران و جمعی از شاعران و دوستداران اهل بیت(ع) در جامعة الصادق(ع) اسلام‌آباد، شب شعری را به مناسبت روز مباهله و نزول آیه تطهیر برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، آیین شب‌‌ شعر مباهله شب گذشته از سوی جامعة الصادق(ع) و با مشاركت رايزني فرهنگي كشورمان با هدف معرفی این واقعه مهم تاریخی و نیز ترويج فرهنگ و معارف اهل بيت (ع) در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان برگزار شد.

در این محفل ادبی ۹ نفر از شاعران پاکستانی و جمعی از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حضور داشتند و با اظهار ارادت به ایشان، سروده‌های آئینی خود را با مضامین شعری در حوزه ولایت و امامت و همچنین در وصف واقعه بزرگ مباهله که در ۲۴ ذی‌الحجه، در زمان حيات پيامبر گرامي اسلام (ص) رخ داد، قرائت کردند.

در این آیین ادبی شاعران آیینی پاکستان؛ پروفسور خرم خلیق، سید منظر نقوی، علی‌اکبر ناطق، رئیس عباس، شمشیر حیدر، طالب حسین طالب، سید تنویر حیدر، سید اظهر عابدی و اختر عثمان اشعار خود را ارائه کردند.

خزاعی، رایزن فرهنگی ایران طی سخنانی در این برنامه ضمن تشکر از حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شیخ شفا نجفی امام‌جمعه و جماعت مسجد و نیز اعضای هیئت امناء «بنياد امام صادق(ع)» به خاطر میزبانی این محفل معنوي و شعری که به مناسبت روز مباهله بر پا شده گفت: مردم دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان از جمله اهل سنت و شيعه، نسبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت عشق می‌ورزند و علاقه وافری دارند لذا عید مباهله را به مردم هر دو کشور تبریک عرض می‌کنم.

رایزن فرهنگی ایران اظهار امیدواری کرد تا برگزاری این‌گونه محافل ادبی، موجب افزایش عشق و آگاهی نسبت به اهل بیت(ع) و همچنین گام مؤثری در جهت همبستگی هر چه بیشتر مذاهب اسلامی باشد. وی در ادامه اشعاري را به زبان فارسي در وصف اهل بیت(ع) و روز مباهله قرائت کرد.

عید سعید مباهله در کشور پاکستان به ویژه نزد شیعیان در میان اعیاد اسلامی از جمله غدير از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است./۹۸۸/

منبع: رایزنی فرهنگی ج اا پاکستان

ارسال نظرات