۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
کد خبر: ۶۸۶۳۲۶
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل:

استقلال، امنیت و پیشرفت عراق برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

استقلال، امنیت و پیشرفت عراق برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است
دکتر ولایتی گفت: استقلال، امنیت و پیشرفت عراق برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، دکتر علی‌اکبر ولایتی با سید عمار حکیم دیدار و درباره موضوعات منطقه‌ای و روابط دوجانبه تبادل نظر کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این دیدار با تأکید بر اینکه پیوند دو ملت ایران و عراق بر مبنای تاریخ، دین، فرهنگ و حسن همجواری است، گفت: استقلال، اقتدار، امنیت و پیشرفت مستمر عراق برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مطمئنیم زیر سایه مرجعیت این کشور و رهبران و دلسوزان، موفقیت‌های خوبی در انتظار ملت و دولت عراق خواهد بود.

سیدعمار حکیم نیز با ابراز خرسندی از ملاقات مجدد با ولایتی گفت: عراق در سایه وحدت ملی و انسجام داخلی همه گروه‌های سیاسی و توجه به رهنمودهای مرجعیت عالیقدر از آینده درخشانی در چارچوب استقلال و عزت ملی برخوردار است.

رئیس جریان حکمت ملی عراق افزود: تلاش همه‌جانبه طیف‌های سیاسی در عراق این است که انتخابات مجلس به موقع و با حضور حداکثری مردم عراق برگزار شود و مجلس آینده بتواند تصمیمات مهمی را برای مصالح آینده کشور و شکوفایی اقتصادی عراق اتخاذ کند.

یاد آوری می شود که حجت الاسلام و المسلمین حکیم برای شرکت در مراسم تحلیف آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان شب گذشته وارد تهران شد./۹۸۸/

ارسال نظرات