۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶
کد خبر: ۶۸۶۵۶۰

«سقای آب و ادب» به چاپ بیست‌ویکم رسید

«سقای آب و ادب» به چاپ بیست‌ویکم رسید
رمان «سقای آب و ادب» نوشته سیدمهدی شجاعی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، توسط انتشارات نیستان به چاپ بیست‌ویکم رسید.

به گزارش سرویس کتاب نشر خبرگزاری رسا: به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، رمان «سقای آب و ادب» نوشته سیدمهدی شجاعی به‌تازگی و در آستانه فرارسیدن ماه محرم، توسط انتشارات نیستان به چاپ بیست‌ویکم رسیده است.

این‌کتاب درباره زندگی حضرت عباس (ع) است که ۱۰ فصل با این‌عناوین را شامل می‌شود: «عباسِ علی»، «عباسِ ام‌البنین»، «عباسِ عباس»، «عباسِ سکینه»، «عباسِ مواسات»، «عباسِ زینب»، «عباسِ ادب»، «عباسِ حسین»، «عباسِ فرشتگان» و «عباسِ فاطمه».

در هر فصل از این‌کتاب، رفت و برگشت روایی متعدد و متنوعی دیده می‌شود و در حرکتی سیال، راویان جای به هم می‌دهند و شکست‌ها به سرعت خوانش می‌افزاید و زوایایی جدید از مفهوم را روشن می‌کند. اما آن‌چه این کتاب را از حیث محتوا با دیگر آثار شجاعی متمایز می‌کند، بیشتر در فصل «عباس فرشتگان» به چشم می‌آید. در سایر فصول نویسنده دقیق و کامل بر اساس مستندات تاریخی، به روایت زندگی حضرت عباس(ع) پرداخته؛ اما در فصل نهم، شجاعی شیوه‌ای جدید و روایتی متفاوت را در پیش گرفته که با مضامینی که بیشتر استحسان اوست همراه است؛ مفاهیمی جدید و نگاهی نو به شخصیت حضرت عباس بن علی(ع).

این فصل کتاب چنین آغاز می‌شود:

«پیش از آن‌که راوی این داستان، قدم به فصل پایان بگذارد، ما فرشتگان؛ فرشتگان هفت آسمان، بر خود فرض می شماریم که پا به میدان بگذاریم و پرده از رخسار حضرت ابوالفضائل برداریم. و ناگفته پیداست که این نه بدان معناست که ما قادریم پرده از اسرار حضرت ابوالفضائل برداریم. چرا که رخسار، جلوه‌ای از جلوات حضور عیان است و اسرار، جنس و جوهری از علوم در پرده و معارف پنهان. و فاصله میان این دو، فاصله میان زمین است تا آسمان. دلیل یا فلسفه حضورمان در این میدان را در سطور آتی در خواهید یافت، و امّا چرا این فصل را برای حضور انتخاب کردیم و در این مقطع از روایت داستان، وارد میدان شدیم!؟ پیش از این نیامدیم، چون امید یا انتظار یا توقع داشتیم که سایه و شبحی از رخسار حضرتش را در لابه‌لای خطوط داستان ببینیم ولی وقتی دیدیم که روایت رو به اتمام است بیرؤیت رخسار حضرت، و داستان در آستانه فصل پایان، ترسیدیم که مبادا نقطه ختم بر پایان داستان بنشیند و حرفهای اصلی و اصلی ترین حرفها همچنان ناگفته بماند.

چاپ بیست‌ویکم این‌کتاب با ۱۸۴ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان عرضه شده است.

ارسال نظرات