۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۶۸۶۸۰۴
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان:

بحران لبنان نتیجه سیاست آمریکا است/ عمر موجودیت اسرائیل طولانی نخواهد بود

بحران لبنان نتیجه سیاست آمریکا است/ عمر موجودیت اسرائیل طولانی نخواهد بود
یک عضو شورای مرکزی حزب‌الله با اشاره به اینکه شرایط کنونی لبنان حاصل سیاست‌های آمریکا و مهره‌های آن است تاکید کرد که عمر موجودیت رژیم صهیونیستی طولانی نخواهد بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه خبری العهد، «شیخ حسن البغدادی» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان اعلام کرد، مشکلی که اکنون لبنانی‌ها گرفتار آن هستند ترکیبی از چند عنصر است که با پروژه آمریکایی در سپتامبر 2001 آغاز شد و هدف آن محافظت از اسرائیل بود.

وی افزود، زمانی که آمریکایی‌ها در سرنگونی نظام‌های منطقه و تجزیه آن از خلال جنگ شکست خوردند بار دیگر به اهرم تحریم‌های اقتصادی و محاصره روی آوردند. آمریکا در این زمینه در لبنان از مقامات و طبقه سیاسی فاسد استفاده کردو آنچه که به انقلاب 17 اکتبر 2019 لبنان موسوم شده چیزی بود که عناصر فاسد تحت نظارت سفارت آمریکا به راه انداختند و آغاز فروپاشی کشور بود که منجر به وخامت بیشتر اوضاع لبنان و نگرانی مردم از آینده شد.

این مقام حزب الله تصریح کرد، این سیاست، لبنان را تا مرز پرتگاه پیش برده و موجب شده تا رژیم صهیونیستی منتظر مرحله‌ای باشد که لبنان را به دوره قبل از تجاوزات 1982 بازمی‌گرداند؛ با این تصور که معادله بازدارندگی مقاومت در شرایط آشفته لبنان از بین رفته است.

وی در ادامه تاکید کرد؛ اما حزب الله خارج از این معادلات قرار دارد و همچنان قدرت و حضور کامل خود را حفظ می‌کند. همچنین پاسخ سریع و مستقیم مقاومت اسلامی به تجاوزات صهیونیست ها شاخصی مبنی بر شکست سیاست متجاوزانه دشمن است و اطمینان حاصل شده که عمر موجودیت اشغالگران طولانی نخواهد بود.

شیخ البغدادی در پایان گفت، دشمنان ماهیت حزب الله را درک نکرده‌اند و نخواهند کرد؛ چرا که مقاومت خود را با همه شرایط سازگار می‌کند و تا کنون همه توطئه‌ها را خنثی کرده است.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
محمد مهدی اسلامی
Iran, Islamic Republic of
۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
ويل لك يا إسرائيل الفاسد إن شاء الله سنرى قريبا هلاكك. دشمن بیچاره چون در مانده سخت ___از تن امید خود بر کنده رخت __ دست و پاها می زند شاید که بخت ___ مانع افتادنش گردد ز تخت __ اتکائش بر خیال و وهم پوچ___دیدنش بدتر ز آن مانند لوچ__ کی کند او را قوی حتی چو قوچ ___ فهم اگر میداشت ، خود می کرد کوچ __ لیک محکم کوفت باید بر سرش __ چون که حق را نشنود گوش کرش __ عاقبت با ضربت مردان حق___خرد و نابود می شود آن کله شق__
0
0