۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
کد خبر: ۶۸۶۸۸۵
معاون دبیرکل حزب الله لبنان:

پاسخ حزب‌الله به رژیم صهیونیستی کاملا حساب شده بود

پاسخ حزب‌الله به رژیم صهیونیستی کاملا حساب شده بود
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که پاسخ هفته گذشته حزب‌الله به رژیم صهیونیستی یک طرح کاملا حساب شده و طبق دستورالعمل‌های دقیق بود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگویی با رادیو النور اعلام کرد: عملیات مقاومت بسیار بزرگ‌تر از آن است که به مسائل جزئی‌ توجه یا بزرگنمایی شود و مقاومت بزرگ‌تر از آن است که با یک حادثه جزئی از سوی برخی افراد ارزش‌گذاری شود.

وی در خصوص مخالفان مقاومت در لبنان گفت که آن‌ها دو بخش هستند، بخشی آرای سیاسی دارند و می‌گویند که حزب‌الله به حق نیست چرا که همه مردم لبنان را نمایندگی نمی‌کند و بخش دیگری نیز کسانی هستند که شب و روز تلاش می‌کنند تا پروژه و طرح آمریکایی- اسرائیلی به اجرا در آید.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان درباره واکنش مقاومت به حملات اشغالگران گفت: پاسخ هفته گذشته حزب‌الله به رژیم صهیونیستی یک طرح کاملا حساب شده و طبق دستورالعمل‌های دقیق بود و حزب‌الله لبنان هرگز از مردم به عنوان سپر دفاعی یا برای مطامع سیاسی بهره نمی‌برد و در اقدامات خود به دقت عمل می‌کند و همگی شاهد این حقیقت هستند.

علاقه مردم به حزب‌الله به دلیل اعتمادشان به مقاومت است

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: اسرائیل از شکل گیری مقاومت در لبنان و رشد سریع آن غافلگیر شد. این مقاومت توانست که آنها را مجبور به خروج از لبنان کند. از لحظه اول شکل گیری مقاومت ما در راستای همدلی حرکت کردیم. از لحظه ابتدایی تأسیس حزب‌الله در راستای همبستگی اجتماعی، اخلاقی و سیاسی و رعایت مسائل مختلف در محیطی که مقاومت در آن قرار گرفته کار کرده‌ایم.

تفکرمان این بود که مقاومت باید از طریق نظامی با اسرائیل مقابله کند و نتایج این مقاومت نیز باید در راستای ایجاد همبستگی خرج شود. علاقه مردم به حزب‌الله به دلیل اعتمادشان به حزب‌الله است و اینکه هرگز آن‌ها را تنها نمی‌گذارد. ما با تمام امکاناتمان برای کمک به آن‌ها ایستاده‌ایم اما آن‌قدر امکانات نداریم که بحران فعلی را حل کنیم و همچنین نباید برخی این بحران را به گردن ما بیندازند و حکومت را نادیده بگیرند.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: پس از جنگ ۳۳ روزه ما در راستای همبستگی تقریبا کامل حرکت کردیم و هر کاری از دستمان می‌آمد برای مردم انجام دادیم و این را وظیفه خود می‌دانیم اما ما نمی توانیم که به جای دولت عمل کنیم و این مسئولیت دولت است. ما در حد امکانات خود باری را از روی دوش مردم کم می‌کنیم. ما به عنوان بخشی از دولت و پارلمان در این راستا عمل می‌کنیم. ما هر کاری از دستمان بیاید انجام می‌دهیم اما امکانات ما محدود است.

ما در حال فراهم آوردن بنزین و مازوت از ایران هستیم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در بحث احتکار نیاز به بازخواست و اعمال قدرت است و این کار دولت است و ما نمی‌توانیم به جای نیروهای امینتی عمل کنیم.

وی افزود: ما در راستای فراهم آوردن بنزین و مازوت ایرانی حرکت می‌کنیم اما این زمانبر است و انشاءالله زمانی که همه شرایط محقق شد، ثمر خواهد داد.

رئیس بانک مرکزی لبنان باید مورد بازخواست قرار گیرد

شیخ نعیم قاسم گفت: رئیس بانک مرکزی لبنان مسئولیت بزرگ و خطرناکی در قبال آنچه کشور بدان گرفتار شده است، دارد و باید که مورد بازخواست قرار گیرد.

وی افزود: راهکار این است که خیلی سریع دولت تشکیل شود. آنچه در زمینه تشکیل دولت جریان دارد فراهم آوردن فضای مثبت در دیدارها حاکم است. سود تشکیل دولت به مراتب بیشتر از عدم تشکیل آن است.

لزوم به نتیجه رسیدن تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت

شیخ نعیم قاسم ضمن تاکید بر ضرورت به نتیجه رسیدن تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت، گفت: ما در بحث انفجار بندر بیروت در معرض هدف نیستیم. حزب‌الله در لیست تحقیقات قرار ندارد اما رسانه‌های وابسته به دشمنان حزب‌الله در لبنان و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اصرار دارند که حزب‌الله را مسئول انفجار جلوه دهند در حالی که حزب‌الله از نیترات استفاده‌ای نمی‌کرد.

وی درباره حادثه خلده هم بیان کرد: حزب الله با نهادهای امنیتی موضوع را پیگیری می‌کند تا پشت پرده ماجرا مشخص شود و افراد دخیل بازخواست و مجازات شوند.

برجام از پرونده‌های منطقه‌ای جداست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان درباره برجام هم گفت که اگر توافق برجام حاصل شود نه تنها از پرونده لبنان بلکه از همه موضوعات منطقه‌ای جداست.

وی درباره سفر اخیرش به تهران هم تاکید کرد: ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران از مقاومت به عنوان الگویی استثنایی در لبنان و منطقه یاد می‌کند و تاکید کرده که جمهوری اسلامی همواره با تمام توان در کنار مقاومت خواهد ماند./۹۸۸/ تنظیمی

ارسال نظرات