سرویس :
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
کد خبر: ۶۹۱۳۷۹
پ
کتاب نویسنده فلسطینی "رومئو و ژولیت در فلسطین، آموزش تحت اشغال" با ترجمه دانشجویان فلسطینی که زیر نظر دکتر عبدالکریم دراغمة انجام گرفته است رونمایی شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، کتاب "رومئو و ژولیت در فلسطین، آموزش تحت اشغال" کاری از تام اسپرلینگر نویسنده فلسطینی، با ترجمه دانشجویان فلسطینی که زبان و ادبیات انگلیسی خوانده، و زیر نظر دکتر عبدالکریم دراغمة کار کرده اند. "رومئو و ژولیت" یکی از شاهکارهای بی انتهای شکسپیر است.

رایزنی فرهنگی کشورمان در لبنان رومئو و ژولیت داستانی است جهانی حامل تجربه ای عاشقانه، که بر زبان ها و فرهنگ های مختلف عبور کرد. تام اسپرلینگر در کتاب جدید خود و با نثر نویسی که حاوی معانی و تجربیات زیادی هست، واقعیت فلسطین را از طریق تئاتر شکسپیر بیان می کند.

دانشجویان مترجم تاکید می کنند که این کتاب از سیستم های آموزشی سنتی که هدفش سرکوب فردگرایی است انتقاد می کند. و همچنین تصویر معاصری که غرب از شرق دارند را با وصفی دقیق از بحران وجودی که اکثر فلسطینی ها آنرا تجربه کرده اند را نقل می کند./۹۸۸/

منبع:رایزنی فرهنگی ج اا در لبنان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین