۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
کد خبر: ۶۹۲۶۹۱
پ
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی مطرح کرد؛
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری در سخنانی گفت: به رژیم صهیونیستی درباره وقت کشی آن در قبال مطالبات اسرای فلسطینی هشدار می‌دهیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، «طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری با اشاره به وقت کُشی‌های رژیم صهیونیستی و عدم پاسخ به خواسته‌های اسرای فلسطینی، به تل آویو نسبت به ادامه این سیاست هشدار داد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری در همین ارتباط تأکید کرد: اشغالگران و مقامات اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی را مسئول کارشکنی در پاسخگویی به خواسته اسرا می‌دانیم.

وی از عموم فلسطینیان خواست تا سطح تحرکات مردمی خود را در حمایت از اعتصاب غذای اسرا افزایش دهند. چندی قبل هم جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای درباره مبادله اسرا اعلام کرد: رژیم صهیونیستی خود به خوبی می‌داند که اسرای آن تنها در برابر آزادی اسرای فلسطینی، آزاد خواهند شد. این رژیم اکنون به دنبال باج خواهی از مقاومت است، اما به هدف خود نخواهد رسید.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند پرونده‌های مختلف را با یکدیگر درهم آمیزد. اسرا در مقابل اسرا آزاد خواهند شد. این رژیم تاکنون به تعهدات خود در توافق آتش بس نیز پایبند نبوده است.

پیشتر نیز روزنامه لبنانی «الأخبار» مطلبی را در خصوص مسأله مبادله اسرا میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رژیم صهیونیستی مطالبات زیاده خواهانه‌ای را در خصوص مبادله اسرا با حماس مطرح کرده است.

روزنامه الأخبار در این مطلب همچنین عنوان کرده است: اخیراً «تور ویسلند» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در غرب آسیا پیامی را از طرف رژیم صهیونیستی به مقامات جنبش مقاومت اسلامی حماس رساند.

روزنامه مذکور عنوان کرده است: این مقام سازمان ملل متحد به مقامات حماس اعلام کرد که تا پیش از پایان آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی، این رژیم اجازه بازگشایی گذرگاه‌ها یا ورود کمک‌های بین‌المللی به غزه را نمی‌دهد و از بازسازی این منطقه جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مطلب الاخبار آمده است: رژیم صهیونیستی خواستار امتیازدهی حماس در پرونده تبادل اسرا، کم کردن از تعداد اسرایی که درخواست آزادی آن‌ها را دارد و نیز کاستن از دیگر شروط است. حماس قاطعانه به این درخواست پاسخ منفی داده است./۹۸۸/

منبع: الیوم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین