۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
کد خبر: ۶۹۵۶۱۲
پ
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان:
سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به تلاش دشمنان برای مورد هدف قرار دادن فرهنگ مقاومت تاکید کرد که این فرهنگ شکست‌ناپذیر است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، سید«هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد، برخی طرف‌ها در داخل لبنان گستاخانه به خود افتخار می‌کنند که فرهنگ آنها هیچ شباهتی به فرهنگ تاریخی لبنان ندارد. اگر این افراد در ادعاهای خود می‌گویند که لبنان کشوری با تنوع فرهنگی است پس چرا به این تنوع فرهنگی احترام نگذاشتند و کارهایی کردند که هیچ طرفی در تاریخ انجام نداده بود. آنها چرا جنایات کسانی که افراد ما را کشته و در زندان ها شکنجه و موجودیت ما را تهدید کردند، نادیده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت ناشی از اسلام اصیل است اظهار داشت که فرهنگ ولایت فقیه بیشترین شایستگی را در میان لبنانی‌ها دارد؛ چرا که این فرهنگ کشور را آزاد کرد و به آن عزت و کرامت بخشید. برخی در لبنان وجود دارند که این فرهنگ را به عنوان فرهنگی مخالف مطرح می‌کنند در صورتی که فرهنگ اصیل اسلام، فرهنگ عشق، محبت، فداکاری و نوع دوستی و همچنین استقامت و صبر و بصیرت به خاطر دیگران است.

سید هاشم صفی الدین تاکید کرد، ویرانی هایی که در 30 سال گذشته به لبنان تحمیل شده صرفا مربوط به نظام مالی و اقتصادی و مدیریت غلط سیاسی و مالی نیست. با وجود اینکه این موارد نقش زیادی در بحران اقتصادی لبنان دارد؛ اما فرهنگ مادی گرایی برخی که در برابر پول تسلیم می شوند، در رسیدن کشور به این وضعیت سهیم است.

این مقام حزب الله در ادامه گفت، فرهنگ پادشاهی و مادی گرایی ارزش ها را از بین برده و مرز حق و باطل را برانداز کرد و همه چیز با پول آمیخته شد و این بدترین چیزی بود که لبنان تجربه کرد. اما ما فرهنگ کرامت و شکست ناپذیری را ارائه دادیم و همچنان در این فرهنگ باقی می‌مانیم و خواهیم ماند.

رئیس شورای اجرایی حزب الله اظهار داشت، بعد از شکست دشمن صهیونیستی در سال 2006 مراکز مطالعاتی اسرائیل و آمریکا به بررسی قدرت مقاومت پرداختند؛ زیرا درحالی که دنیا همه ابزارهای ممکن از نیروی انسانی گرفته تا رسانه و سلاح و جنگ روانی را برای نابودی مقاومت بسیج کرده بود اما مقاومت پیروز شد و همه آنها را شکست داد.

وی تصریح کرد، بعد از آن همه دشمنان به این نتیجه رسیدند که بزرگ‌ترین ویژگی مقاومت، فرهنگ آن است؛ لذا شروع به هدف قرار دادن این فرهنگ و عناصر قدرت آن کردند. آنچه امروز شاهد آن هستیم یکی از جنبه های این جنگ فرهنگی، رسانه‌ای، سیاسی و روانی است که مقاومت و فرهنگ آن را هدف گرفته است.

سید هاشم صفی الدین ادامه داد، اما آنها هر کاری بکنند نمی‌توانند فرهنگ مقاومت را محاصره کنند و هر چقدر بیشتر ما را تحت فشار قرار دهند این فرهنگ ریشه دارتر، قوی تر و مقاوم تر می شود. فرهنگ ما از آموزه های امام حسین (ع) نشأت می گیرد که فرهنگ انسانی کریم و آزاده است که هرگز زندگی با ذلت را نمی پذیرد./۹۸۸/

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین