سرویس :
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
کد خبر: ۷۰۹۷۸۳
پ
کتاب بازار موتورهای جستجو در جهان، به همت مرکز آینده پژوهی سازمان فضای مجازی سراج منتشر شد

 

تردیدی در این معنا نیست که در روزگار ما فضای مجازی، خاص ترین و موثرترین پدیده فناورانه پیرامون ماست. آنچنانکه توانسته است بر همه حوزه های مختلف زندگی بشر، اثرگذاری های جدی و دگرگون کننده داشته باشد. شاید در دهه های قبل، هیچکسی نمی توانست کوچکترین تصوری از رشد معجزه آسای این پدیده داشته باشد، تا جایی که ظرف سالیانی کوتاه، همه ساحت های زندگی نسل بشر را فتح کرده و امتزاجی جدید بیافریند.

معرفی کتاب بازار موتورهای جستجو در جهان + دانلود

آینده ای که مهم است

با این تفاسیر، شناخت ماهیت و چیستی فضای مجازی موجود اهمیت به سزایی دارد. همزمان با آن خبر گرفتن از آینده پیش رو، و شناسایی روزگار بعد، شایسته تأمل و مطالعه است تا بتوان دست به کار طراحی های مؤثری شد تا به فضای مجازی مطلوب و بومی، دست پیدا کنیم. این مقوله امروز در زمره یکی از مهمترین نیازمندی های سیاستگذاران و تصمیم گیران کشور است.

این ادعا گزافه نیست که مطمئنا در آینده نزدیک، مدیران کشور در حوزه های مختلف (اقتصاد، سیاست، امنیت، فرهنگ و ...) نیازمند شناخت دقیق و تامل هوشمندانه در باب فضای مجازی خواهند بود.

 

بسته ای برای نگاه به آینده

بسته مطالعاتی حاضر، بر اساس همین ضرورت، تدوین شده که به صورت محدود و تعیین شده، منتشر می شود.

هدف از این بسته های مطالعاتی پژوهشی، کمک به توسعه و عمق بخشی به شناخت و درک ما از پدیده فضای مجازی است. در هر بسته یک موضوع خرد در رابطه با فضای مجازی، انتخاب شده است که ضمن بررسی و مداقه، با یک جمع بندی روشن، نهایی سازی شده است.

مجموعه حاضر می تواند برای همه متخصصان در حوزه های گوناگون (در لایه سیاستگذار و تصمیم گیر) کمک کننده و یاری رسان باشد تا ضمن دغدغه آفرینی برای ایشان، توان فردی و جمعی آنان را به نفع این پدیده وارد میدان سازد.

دانلود کتاب

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین