۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
کد خبر: ۷۱۹۲۰۸
هاشم‌ صفی‌الدین:

ایران دوست واقعی لبنان است

ایران دوست واقعی لبنان است
هاشم‌ صفی‌الدین تاکید کرد که ایران دوست واقعی لبنان بوده و صادقانه برای حل مشکلات این کشور کمک می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی یک مراسم یادبود در منطقه «میس الجبل» لبنان در سخنانی درباره تحولات اخیر این کشور اعلام کرد که اولویت برای همه امروز اجرای برنامه‌های نجات واقعی است نه اتلاف وقت و بحث‌هایی که کاری از پیش نمی‌برد. برخی باید بدانند که مشغول کردن مردم با پرونده‌های سیاسی اولویت نیست و کشور را به جایی نمی‌رساند. بنابراین به جای رفتن به سمت بحث‌ها و اختلافات سیاسی که در گذشته حل نشده و در حال حاضر نیز قابل حل شدن نیست همه باید به سمت راه‌حل‌های واقعی حرکت کنیم.

هاشم صفی‌الدین افزود، همه باید متحد شوند و اختلافات را کنار بگذارند تا راهی برای حل بحران‌ها پیدا کنیم و اگر این بحران‌ها حل شود به نفع همه است. در این میان برخی صحبت‌های سیاسی و بحث‌هایی در این زمینه مطرح می‌شود که جای آن نیست. در حال حاضر جنگ واقعی که لبنان در برابر آن قرار دارد جنگ برای بازگرداندن ثروت‌های خود و یافتن راهکاری برای برون‌رفت از بحران‌هاست تا به یک تصمیم اقتصادی مستقل برسیم که کشور را با برنامه‌ها و ایده‌ها و قدرت فرزندان خودش بسازد؛ نه توسط کسانی که می‌خواهند شروط خود را به لبنان تحمیل کنند. البته اگر کسی قصد کمک واقعی داشته باشد خوب است اما برخی طرف‌های خارجی به دنبال اهداف خودشان هستند.

وی در ادامه خطاب به مهره‌های آمریکا و کسانی که روی این کشور و غربی‌ها حساب باز کرده‌اند، گفت، شما که ادعا می‌کنید دوستانی در خارج دارید و با برخی از لبنانی‌ها به بهانه اینکه می‌خواهید این دوستانتان را حفظ کنید، بحث و دشمنی می‌کنید، بدانید که این دوستان شما می‌توانند مشکلات لبنان را حل کنند و موانعی که سر راه کشور قرار داده‌اند را از بین ببرند اما این کار را نمی‌کنند؛ چراکه آنها در واقع دشمن لبنان هستند و نمی‌خواهند این کشور از شر مشکلات و بحران‌ها خلاص شود.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله ادامه داد، برخی از این طرف‌ها حتی برای تعمیق بحران‌های لبنان تلاش می‌کنند و متاسفانه گروهی در کشور وجود دارند که از مواضع آنها دفاع کرده و در دامن زدن به مشکلات اقتصادی و معیشتی ملت لبنان سهیم هستند. این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از دوستان واقعی لبنان درهایی را به روی لبنانی‌ها گشوده و پیشنهاداتی برای کمک به آنها برای حل مشکلاتشان به ویژه بحران برق ارائه داد.

این مقام حزب‌الله تاکید کرد، ایران در زمینه صنعت و تولید برق و سایر زمینه‌ها کشوری مقتدر و قدرتمند بوده و دوستی این کشور با لبنان، واقعی است. در این میان سوریه نیز درهای خود را به روی لبنان باز کرده اما برخی افراد در لبنان هستند که نمی‌خواهند این درها باز شود و می‌خواهند که درهای حل مشکلات همچنان بسته بماند. این طرف‌ها نمی‌خواهند کشور ساخته شود و ما قبلا آنها را آزموده‌ایم. این افراد به دنبال ساختن لبنان نیستند و اصلا نمی‌دانند چگونه باید کشور را بسازند.

سید هاشم صفی‌الدین تصریح کرد، آنها هیچ سابقه‌ای در ساختن کشور ندارند و پیشینه آنها سراسر خرابی و ویرانی و تسلیم کردن لبنان به دشمنان است. این طرف‌ها تاریخی توام با فتنه‌افروزی در لبنان دارند و بنابراین ما در این روزهای سخت انتظار نداریم که چنین طرف‌هایی به دنبال کمک به کشور باشند. ما در ساختن وطن خود و حل بحران‌ها نیز هیچ امید و انتظاری از آنها نداریم.

وی افزود، سوریه تنها گذرگاه زمینی برای لبنان است و این کشور حتی در زمان رفاه و آسایش نیز به سوریه نیاز دارد چه برسد به این روزهای سخت. لبنان اکنون در شرایط بحرانی قرار دارد و ما باید در این سختی‌ها مسئولانه رفتار کنیم. ما از همه امکاناتی که داریم استفاده خواهیم کرد تا کشورمان همچنان قدرتمند و پایدار و استوار باقی بماند.

هاشم صفی‌الدین در ادامه اظهار داشت، ما همچنین از همه توانایی خود استفاده می کنیم تا مشکلات کشور را حل نماییم و در همه زمینه‌ها به راه حل‌های واقعی برسیم و به مردم عزیز خود در این مرحله دشوار خدمت کنیم. این سیاست و اولویت ماست و هرگز از آن منحرف نخواهیم شد. همانطور که همواره مسئولیت‌های دشواری را به دوش کشیده‌ایم امروز هم این مسئولیت را بر عهده می‌گیریم.

شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله نیز در همین زمینه اعلام کرد، برخی از رسانه‌های سیاسی از خلال اتهام‌زنی علیه مقاومت به دنبال سلب اعتماد مردم نسبت به مقاومت هستند و روی تسلیم شدن و عقب‌نشینی آن شرط‌بندی می‌کنند اما همه این‌ها سراب و توهم است. اعتماد مردم لبنان به مقاومت محکم‌تر از آن است که با توطئه‌چینی گروهی از سیاستمداران و رسانه‌ها به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی، از بین برود.

وی افزود، طرفی که مسئول بحران‌ها و تاریکی‌ها و رنج‌های مردم لبنان است آمریکاست؛ آمریکایی که مانع حل مشکل برق لبنان و کمک کشورهای دیگر به لبنانی‌ها می‌شود. ایالات متحده همان طرفی است که سال‌ها مانع بهره‌برداری لبنان از ثروت‌های نفتی و گازی خود حتی در آب‌های سرزمینی این کشور که در منطقه مورد مناقشه با فلسطین اشغالی قرار ندارد نیز شده و همه قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی درباره برخورداری کشورها از منابع طبیعی خودشان را زیر پا گذاشته است.

این مقام حزب‌الله تصریح کرد، آمریکا یک جنگ اقتصادی و معیشتی و رسانه‌ای و سیاسی علیه لبنان به راه انداخته تا مردم این کشور را تسلیم و مقاومت را خلع سلاح کند. اما آمریکا باید بداند ملت لبنان که راه امام حسین (ع) را ادامه می‌دهند و پرچم مقاومت را در دست دارند هرگز حتی در بدترین شرایط نیز آن را رها نکرده‌اند و نه اکنون و نه در آینده تسلیم نخواهند شد./۹۸۸

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱
مردی گوسفندی ذبح کرده و آن را کباب نمود. به برادرش گفت برو و دوستان و نزدیکان را بگو که بیایند تا با هم این گوسفند را بخوریم.
برادرش رفت و در بین دهکده صدا کرد: آی مردم کمک کنید، خانه ما آتش گرفته است.
تعدادی اندکی برای نجات دادن آن‌ها آمدند. وقتی به خانه رسیدند، با کباب گوسفند و نوشیدنی‌های رنگارنگ پذیرایی شدند. برادرش آمد و دید که کسان دیگری آمده و گوسفند کباب شده را خورده‌اند.
از برادرش پرسید:‌ چرا دوستان و نزدیکان را صدا نکردی؟ برادرش گفت: این‌ها دوستان ما و شما هستند. کسانی که شما آنها را دوست وخویشاوند
می‌پنداشتید،حتی حاضر نشدند تایک سطل آب هم روی خانه شما که آتش گرفته بود، بریزند.
خیلی‌ها هنگام کباب و گوسفند دوستان آدم هستند. وقتی خانه آتش گرفت، یک سطل آب حتی روی خاکسترتان هم نخواهند ریخت.
قدر دوستان واقعی‌مان را بدانیم.
0
5
سارا
Finland
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۳۸
موفق باشید
0
2