۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰
کد خبر: ۷۳۰۳۱۷
پ
ریاست فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛
تاج الدینی گفت: فرج الله سلحشور کار بزرگی در عرصه سریال سازی و جذب مخاطب در تاریخ ایران و جهان انجام داد، او ابهت ترس از اقبال مخاطب به دیدن سریال های مذهبی را درهم شکست.

فرج الله سلحشور از کارگردانان متعهد و نام آشنای سینمای ایران بود، کارگردانی که آثارش شهرت جهانی داشت و توانست نقش بسزایی در معرفی سوره های قرآنی و شخصیت های مطرح قرآنی داشته باشد، بدون شک بسیاری از نسل جوان و نوجوان کشور ما، با فیلم ها و سریال های سلحشور شخصیت یوسف پیامبر(ص)، حضرت ایوب(ص) و اصحاب کهف را شناختند.

به مناسبت 8 اسفند، سالگرد درگذشت «فرج الله سلحشور»، خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، با حنظله تاج الدینی ریاست فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت و گویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانیم:

ریاست فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی مرحوم فرج الله سلحشور را کارکتر تاثیرگذار در سینمای ایران دانست و اظهار داشت: سلحشور شخصیتی است که تا کنون تنها بخشی از شخصیت او شناخته شده است و به دلیل اینکه اهالی رسانه فقط به وجه انقلابی سلحشور می‌پردازند، وجوه دیگر او مورد غفلت واقع شده است و پشت این ویژگی، وجوه دیگر سلحشور پنهان مانده است.

سلحشور تا آخرین نفس پای انقلاب ایستاد

تاج الدینی با اشاره به اینکه وجه انقلابی بودن وانقلابی ماندن برای سلحشور خیلی هزینه بر بود ولی او تا آخرین نفس انقلابی ماند، تصریح کرد: واقعیت این است که فرج الله سلحشور کار بزرگی در عرصه سریال سازی و جذب مخاطب در تاریخ ایران و جهان انجام داده است وی ابهت ترس از اقبال مخاطب به دیدن سریال های مذهبی را در هم شکست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زمانی که سلحشور سریال مردان آنجلس را ساخت و وارد پروژه سریال حضرت یوسف(ع) شد جزء منتقدین او بودم و حتی مصاحبه ای در نقد او انجام داده ام، خاطرنشان کرد: نقد من در آن زمان این بود که سلحشور کارهای شعاری دیالوگ محور غیرتخصصی ضعیف انجام می‌دهد که نباید بودجه به آنها داده شود و تا زمانیکه سریال حضرت یوسف(ع) پخش شد بر این  اعتقاد بودم.

تاج الدینی گفت: زمانکه دوباره سریال یوسف پخش شد از نظرم برگشتم و اکنون اقرار می کنم آقای سلحشور با نمایش سریال حضرت یوسف(ع) توانست ابهت پرداختن به محتوای دینی و جذب مخاطب را به سینماگرانی که می خواستند در این عرصه فعالیت کنند نشان دهد.

ریاست فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه همیشه دعوای اهالی رسانه بر سر این بود که آثار دینی مخاطب ندارد و فیلم های دینی کارهای پرخرج و کم بیننده هستند حتی زمانی مرحوم کیارستمی به مرحوم سلحشور گفته بود که کارهای پر خرج کم مخاطب می سازید، ابرازداشت: هیچ کدام از کارهای که به جشنواره رفته یا اسکار گرفته وکارهای که اپوزیسیون انجام داده است توان رسیدن به جایگاه کاری سلحشور را ندارد.

سلحشور تا آخرین نفس پای انقلاب ایستاد

تاج الدین با اشاره به اینکه از پنجاه و یک کشور اسلامی در حدود پنجاه کشور، این سریال را نمایش داده اند، تصریح کرد: بعضی از دوستانی که به کربلا رفته بودند وانت پر از dvd سریال حضرت یوسف(ع) را دیده بودند که مردم با اشتیاق همه آن راخریده بودند.

وی در ادامه اظهار داشت: من شاهد بودم که بعضی از مشاغل برای دیدن بازپخش سریال حضرت یوسف(ع) کار را تعطیل می کردند و مطمن هستم اگر آقای سلحشور عمر بیشتری می کرد و سریال حضرت موسی(ع) را می ساخت، رکود مخاطب سریال های خوب ایرانی  را می زد و کسی توان رسیدن به رکورد سلحشور در جذب مخاطب را نداشت.

ریاست فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: سلحشور و برادر مداح او  سرتا پا خلوص هستند و از لحاظ اخلاق و شخصیت و پای کار بودن کسی به آنها نمی رسد.

تاج الدینی در پایان با اظهار تاسف از اینکه شخصی مانند من باید در مورد چنین شخصیت بزرگی صحبت کند، ابراز داشت: فرج الله سلحشور، نادر طالب زاده، جمال شورجه و همچنین شهریار بحرانی فرزندانی از انقلاب هستند که در عرصه فرهنگ، هنر و تصویر حضور پیدا کردند و باعث افتخار ایران اسلامی شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین