این روز‌ها چگونه شور مذهبی را حفظ کنیم؟
بسیاری از کارها هم هست که می‌توانیم به ‌صورت جمعی انجام دهیم و شور و حال مذهبی را در شرایط محدود امروز حفظ کنیم.
زمینه‌های ظهور از منظر آیت‌الله بهجت (ره)
حضرت غایب عجل الله تعالی فرجه الشریف همه این بلاها را که بر سر اهل ایمان وارد می‌شود، می‌بیند. لذا مهموم و مغموم است. ولی ما با دنیای خودمان هم مخالفیم و دست از تکلیف برمی‌داریم و از بیگانه تبری نمی‌جوییم.
درخواست پلیس واشنگتن از مردم برای خبرچینی از یکدیگر به بهانه مبارزه کرونا
بحران آزادی‌ها مدنی در آمریکا؛
اداره پلیس یکی از شهرهای واشنگتن به بهانه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ مردم را به جاسوسی و خبرچینی از تخلفات یکدیگر از طریق یک اپلیکیشن موبایل ترغیب و تشویق می‌کند.
درس‌هایی که از مبارزه با کرونا باید گرفت
یادداشت؛
بزرگ‌ترین چالش کشور در دهه‌های اخیر در حوزه اقتصاد، چالش تولید بوده است. این حقیقت را از نام‌گذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری می‌توان دریافت. طی سه دهه گذشته موضوع تولید بیشترین شعار را به خود اختصاص داده است.
تشکر کردید معذرت‌خواهی هم بکنید!
سرمقاله؛
رئیس‌جمهور و معاون اول دیروز و امروز از رهبرانقلاب بابت اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا تشکر کردند.
حاشیه‌های کرونایی رأی لاهه به نفع ایران
چنانچه بتوان رابطه علیت مستقیم بین تحریم‌های ثانویه امریکا و شمار رو به افزایش مبتلایان و قربانیان کووید ۱۹ برقرار کرد، در این صورت افرادی که دارای تابعیت امریکایی باشند می‌توانند در دادگاه‌های داخلی ایالات متحده علیه دستور اجرایی رئیس جمهور بر مبنای مغایرت آن با مفاد قانون اساسی ایالات متحده و نقض حقوق بشری از جمله حق بهداشت و حیات طرح دعوی کنند. این افراد می‌توانند خواستار ابطال دستور اجرایی و سایر قوانین مصوب کنگره امریکا در مورد تحریم‌های امریکا شوند
نفس‌های مصنوعی ترامپ انگلیس
اینکه کرونا صغیر و کبیر، فقیر و غنی و البته خان و رعیت نمی‌شناسد، با ابتلای بوریس جانسون، بیش از هر موقع دیگری محقق شد. وخامت وضعیت شیوع بیماری کرونا در انگلیس، با ابتلای نخست‌وزیر این کشور، انتقال وی به بخش مراقبت‌های ویژه و قرار گرفتن او زیر دستگاه تنفس مصنوعی، خانه شماره ۱۰ داونینگ استریت را روی لبه تیغ قرار داده تا جایی که رئیس‌جمهور امریکا به دو شرکت امریکایی برای کمک به مداوای جانسون دستور داده و گفته که برای سلامتی نخست‌وزیر دعا می‌کند.
بحران کرونا و آینده اتحادیه اروپا
تاثیرات سیاسی کرونا باعث شده اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا گسترش بیابد. قدرت چانه‌زنی اتحادیه اروپا به‌دلیل مشکلات داخلی و اقتصادی در سطح بین‌المللی کاهش پیدا کرده است و نهایتا اینکه مشکلات موجود میان اروپا و آمریکا، اتحاد فراآتلانتیکی این دو مجموعه را در آینده به‌شدت تضعیف خواهد کرد.
کرونا بحران‌های هویت‌گرایانه را متوقف می‌کند
اگرچه بحران کرونا در کوتاه‌مدت، گروه‌های اجتماعی و زمامداران در نظام جهانی را با «شوک و بهت» روبه‌رو ساخت، اما واقعیت آن است که چنین فرآیندی می‌تواند نظم جدیدی در سیاست بین‌الملل به وجود آورد.
قبلی۲بعدی