اولین پرتاب فضاپیمای سرنشین دار اسپیس ایکس در وضعیت شیوع کرونا
ناسا اولین فضاپیمای خصوصی سرنشین دار را در ماه آینده میلادی به فضا ارسال خواهد کرد. این پرتاب همزمان با گسترش ویروس کرونا و رعایت قوانین فاصله اجتماعی صورت خواهد گرفت.
بزرگترین حفره لایه اوزون بر فراز قطب شمال خودش را ترمیم کرد
معمولا انتظار داریم حفره‌های لایه ازون بر فراز قطب جنوب تشکیل شوند. به همین دلیل است که با دیدن یک حفره بر فراز قطب شمال در ابتدای امسال، بسیاری از محققین و دانشمندان متعجب شدند. کمیسیون اروپایی برنامه ماهواره‌های کوپرنیک این حفره را به صورت مستمر پایش کرده و اکنون می‌گوید لایه ازون توانسته بزرگترین حفره خودش را ترمیم کند.
تولید گیاهان همیشه درخشان؛ دستاورد جدید مهندسان ژنتیک
دانشمندان گیاهانی را مهندسی ژنتیک کرده‌اند که نه‌تنها درخش قابل مشاهده‌ای دارند بلکه این درخشش خودپایدار در کل دوران زندگی گیاه ماندگار است.
سامسونگ از عرضه دو دستگاه جدید تا آخر پاییز خبر داد
سامسونگ در جدیدترین بیانیه خود از عرضه دو دستگاه جدید که یکی نسل جدید نوت و دیگری گلکسی فولد ۲ است خبر داد.
ایران هشتمین کشور دنیا در تولید سامانه ضدزره ویژه +عکس
پهپادهای ایرانی مجهز به موشک‌های «تاپ اتک» شدند؛
تاکنون کمتر از ۱۰ کشور جهان به صورت بومی موفق به تولید سلاح ضد زره "تاپ اتک" و تنها تعدادی انگشت شمار موفق به نصب آن روی پرنده های بدون سرنشین خود شده اند اما اکنون ایران نیز عضو این باشگاه مهم است.
ایلان ماسک می‌خواهد اسپیس ایکس نسل بعدی تلسکوپ‌های فضایی را پرتاب کند
مدیرعامل اسپیس ایکس، «ایلان ماسک» اخیرا اعلام کرده که به دنبال همکاری با اخترشناسان برای دستیابی به دید عمیق‌تر از فضا و ثبت تصاویر واضح‌تر و شفاف‌تر توسط نسل آینده تلسکوپ‌های فضایی از سیاراتی است که شاید در آن‌ها حیات وجود داشته باشد.
DJI از پهپاد Mavic Air 2 با کنترلر جدید و سنسور دوربین بزرگتر رونمایی کرد
نزدیک به دو سال پیش شرکت DJI از پهپاد Mavic Air با ابعاد کوچک رونمایی کرد و اکنون نسل جدید آن، پهپاد Mavic Air 2 با بهبودهای زیادی مانند کنترلر جدید، شارژدهی بالاتر باتری و سنسور دوربین بزرگتر به صورت رسمی معرفی شده است.
تلاش مایکروسافت برای ساخت واکسن ویروس کرونا
شرکت مایکروسافت با ساخت نرم افزاری قصد دارد افراد را به اهدای پلاسمای خون خود ترغیب کرده تا بتواند از آن‌ها برای درمان ویروس کرونا استفاده کند.
لنز هوشمندی که می تواند میزان قند خون را اندازه گیری کند
این لنز هوشمند که توسط دانشمندان برای اندازه گیری قندخون افراد دیابتی ساخته شده، قادر است تنها با پلک زدن افراد میزان قند خون آنها را مشخص کند. این لنز هوشمند می تواند جایگزین مناسبی برای آزمایش قند خون باشد.
قبلی۳بعدی