وضوح چشم انسان چند مگاپیکسل است؟
چشم انسان شباهت‌ها و تفاوت‌‌های متعددی با دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری دارد و نمی‌توان به‌راحتی رزولوشن یا وضوح را برای آن تعریف و اثبات کرد.
گذشت زمان در بالای برج‌های بلند سریع‌تر اتفاق می‌افتد
محققان ژاپنی در تحقیقات جدید خود ثابت کردند زمان در بالای برج های بلند نسبت به زمین سریع تر می گذرد. این دانشمندان برای تحقیق خود از توکیو اسکای تری یکی از بلندترین برج های جهان استفاده کردند.
دو دانش آموز سوخت زیستی سازگار با محیط زیست تولید کردند
پس از ده ماه تلاش، دو دانش آموز ایرانی موفق به تولید سوخت زیستی سازگار با محیط زیست شدند. این بیودیزل با استفاده از مواد اولیه سازگار با محیط زیست از طریق جمع آوری روغن های گیاهی بازیافتی در کارخانه ها تهیه شده است.
بیل گیتس: تا زمان واکسینه شدن مردم در برابر کرونا، وضعیت جهان عادی نمی‌شود
کرونا مشکلات زیادی برای مردم و دولت‌ها در سراسر جهان ایجاد کرده و هنوز ابهامات زیادی در رابطه با آن وجود دارد. مدیرعامل سابق مایکروسافت، «بیل گیتس» که یکی از حامیان طرح‌های علمی مربوط به این بیماری است، به تازگی یادداشت و نامه‌ای در رابطه با آن منتشر کرده است.
کاربران سرویس جیمیل گوگل قادر به برقراری ارتباط تصویری خواهند بود
گوگل تصمیم گرفته تا برنامه های ویدئو کنفرانس را با پلتفرم جیمیل خود ادغام کند. تمامی کاربران جیمیل می توانند از این برنامه برای برقرای تماس تصویری استفاده کنند. سرویس Google Meet گوگل در دوران شیوع کرونا با استقبال زیادی روبرو شده است.
تراشه‌های ۲ نانومتری TSMC تا سال ۲۰۲۵ از راه می‌رسند
از زمانی که ترانزیستور‌ها ساخته شدند، بشر همواره به دنبال کاهش ابعاد آن‌ها بوده تا همزمان با افزایش قدرت، مصرف آن‌ها را نیز کاهش دهد. کمپانی TSMC به عنوان یکی از شرکت‌هایی که همواره در حال کوچکتر کردن ابعاد تراشه‌هاست، قصد دارد از برنامه‌های خود نیز جلو زده و چیپست‌هایی با لیتوگرافی ۲ نانومتری را تا سال ۲۰۲ به بازار عرضه کند.
مایکروسافت چگونه ماهانه بیش از ۳۰ هزار باگ را در سرویس‌های خود مدیریت می‌کند؟
مایکروسافت چندین هزار توسعه‌دهنده دارد که ماهانه بیش از ۳۰ هزار باگ در کدهای آن‌ها کشف و به کمک سامانه‌های یادگیری ماشین برطرف می‌شود.
عملکرد خیره‌کننده دوربین گوشی iPhone SE
تحقیقات نشان می‌دهد که دوربین iPhone SE در مقایسه با عملکرد دوربین iPhone ۱۱ Pro عملکردی خیره‌کننده دارد.
ساعت هوشمند گوگل به شما می‌گوید دست بشویید!
تقریبا اکثر مردم جهان می‌دانند که برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید دست‌های خود را مرتبا بشویند. ساعت هوشمند گوگل به شما هشدار می‌دهد تا برای عدم ابتلا به کرونا، دست‌های خود را بشویید.
قبلی۴بعدی