وام ۲ میلیونی کرونا به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
وزیر کار از اعطای وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی به دو میلیون نفر از صاحبان مشاغل بی ثبات خبر داد.
بورس به اصلاح خورد
در حالی که بازار سرمایه طی ماه‌های گذشته پذیرای ده‌ها هزار میلیارد تومان نقدینگی بوده است و از ابتدای سال تا کنون میانگین رشد بازار بیش از ۷۰ درصد بوده است، روز گذشته بازار بورس تهران با تکانه‌ای مواجه شد که وزیر اقتصاد در توصیف این تکانه گفت: بازار بورس بازار ریسکی است.
عقب‌نشینی تگزاسی‌ها از کاهش تولید
در پنجمین روز متوالی از افزایش قیمت نفت، اوضاع جهانی برای طلای سیاه بهتر شده است تا باز هم امریکایی‌ها از این شرایط بیشترین بهره را برده و از عدم کاهش تولید خود بگویند.
حذف چهار صفر از پول ملی ایران آغازگر اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور خواهد بود؟
طرح حذف چهار صفر از پول ملی، که در ماه‌های اخیر، نقل محافل اقتصادی شده و مورد بررسی قرار می‌گرفت، پس از تصویب در هیئت دولت، نهایتا در مجلس نیز به تأیید نمایندگان رسید و تبدیل به قانون شد.
بودجه کرونایی صندوق بیمه بیکاری پرداخت نشد
اگرچه سامانه بیمه بیکاری دوران کرونا از اسفند ماه فعال شده و طبق آخرین آمار حدود ۶۷۰ هزار نفر مشمول شده اند، اما از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان کمک دولت به صندوق بیمه بیکاری هنوز خبری نیست.
احراز هویت سامانه سجام غیرحضوری می‌شود
بیش از دو هفته است که متقاضیان خرید سهام از بورس در صف‌گرفتن کد سجام از دفاتر پیشخوان دولت هستند، اما سازمان بورس برای رفع این مشکل هنوز چاره‌ای نکرده است. البته رئیس سازمان بورس اوراق بهادار وعده داده به زودی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تمهیداتی فراهم می‌کند که احراز هویت مشتریان بورسی در سامانه سجام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام شود.
«نفوذ اقتصادی» وجه جدید قدرت راهبردی ایران در منطقه
در حالی که غرب تلاش می‌کند نفوذ منطقه‌ای ایران را تنها نظامی و امنیتی جلوه دهد، تهران در سایه تحریم‌های سخت نفتی امریکا توانسته بودجه خود را از نفت رها کرده و در سایه ضعف متحدان اقتصادی امریکا در منطقه نفوذ اقتصادی را به ویژگی‌های راهبرد منطقه‌ای خود اضافه کند.
دولت برای بورس چه کار کند؟
به‌نظر می‌رسد که فعالان به سود در بازار بورس عادت کرده و همین مساله کارشناسان بازار سرمایه را نگران‌تر کرده است. این نگرانی‌ها عمدتا با هشدار‌هایی همراه بوده که خلاصه آن؛ غیرواقعی بالا رفتن قیمت‌ها و تشکیل حباب در بازار سرمایه است.
نرخ تمام‌شده به علاوه حداکثر۵درصدسود
فرمول نرخگذاری خودرونهایی شد؛
یک مقام مسئول در صنعت خودروسازی، از نهایی شدن فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: قیمت تمام‌شده به علاوه حداکثر ۵ درصد سود تولیدکننده(منوط به بهره‌وری۷۰درصدی)، نرخ نهایی هر خودرو است.
قبلی۲بعدی