رکوردشکنی ثبت نام مسکن ملی
در حالی که برای طرح مسکن ملی تنها 400 هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده آزاد کردن روش پیامکی باعث شد سیل ثبت نامی ها از مرز یک میلیون نفر عبور کند و نشان دهد که متقاضیان مسکن تا چه حد نیازمند کمک دولت برای خانه دار شدن هستند.
خیال مردم راحت؛ فروشگاه‌ها باز هستند
فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های موادغذایی تحت هیچ شرایطی تعطیل نمی‌شوند و تنها احتمال دارد که برخی از سوپرمارکت‌ها در دو روز اول نوروز ۹۹ تعطیل باشند.
خواب دلالان برای فروش نوروزی خودرو تعبیر نشد
علاوه بر کرونا مهم‌ترین موضوعی که باعث شده مردم فعلاً خودرو خریداری نکنند، کاهش قیمت انواع محصولات است.
مهمترین اخبار اقتصادی شنبه ۲۴ اسفندماه ۹۸| قیمت طلا، دلار و سکه
امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 5 میلیون و 920 هزار تومان و طرح قدیم 5 میلیون و 650 هزار تومان است.
ثبت‌نام طرح ملی مسکن ۸ استان آغاز شد
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح ملی مسکن ۸ استان از ساعت ۱۰ امروز خبر داد.
نحوه تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی
طبق مصوبه شورای پول و اعتبار در بخشنامه بانک مرکزی فقط گیرندگان تسهیلات قرض‌الحسنه و وام‌های کسب و کار مشمول تعویق سه ماهه پرداخت اقساط در ماه‌های اسفند تا اردیبهشت می‌شوند که مصادیق وام‌های کسب و کار از سوی هیأت دولت اعلام خواهد شد.
لطمه ۷۰۰ میلیارد تومانی به صنعت نشر در سال ۹۸
کرونا تیر آخر را زد!
کم شدن درآمد کتابفروشان و ناشران که با شیوع کرونا شدت گرفته و مشکلاتی که دامن اقتصاد نشر را رها نمی‌کند، جهانِ کتاب را تیره و تار کرده است و حالا با تأخیر یا لغو نمایشگاه کتاب به دلیل شیوع کرونا، صنعت نشر آخرین ضربه کاری را دریافت خواهد کرد.
اقتصاد ایران به روایت آمار در سال ۹۸
بر اساس گزارش مرکز آمار، رشد صنایع و معادن در سه ماهه اول منفی ۲۱ و دو دهم و در سه ماهه دوم منفی ۲۳ و هفت دهم درصد شد، اما در سه ماهه سوم به منفی یک و ۹ دهم درصد رسید.
چرا رشد نقدینگی در ایران موجب تورم می‌شود
افزایش نقدینگی در سال‌های اخیر آنقدر لجام‌گسیخته بوده که کمتر کارشناسی را می‌توان یافت که در مذمت آن سخنی نگفته یا نوشته‌ای مکتوب نکرده باشد.
قبلی۳بعدی