۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کد خبر: ۶۳۷۰۲۱
پ
ویژه اساتید همیار تربیتی جامعه الزهرا؛
ششمین دوره آموزشی کارگاهی ضمن خدمت اساتید همیار تربیتی جامعه الزهرا(س) با موضوع «آشنایی با منابع و متون اخلاقی - تربیتی» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، ششمین دوره آموزشی وکارگاهی ضمن خدمت اساتید همیار تربیتی با عنوان «آشنایی با منابع و متون اخلاقی - تربیتی» از سوی اداره امور تربیتی و با حضور اساتید همیار تربیتی در آموزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد.

کارگاه «آشنایی با منابع و متون اخلاقی - تربیتی» در راستای اجرای طرح اساتید همیار تربیتی و به منظور آشنایی بیشتر با متون و محتوای تربیتی – اخلاقی تشکیل شد.

در این کارگاه، حجت‌الاسلام مهدی‌زاده به تبیین مباحث مقدماتی پیرامون اهمیت جایگاه علم و تعلیم و تربیت پرداخت و مفاهیم و کلیات منبع‌شناسی و شناخت متون مورد نیاز در امور تربیتی - اخلاقی را تبیین کرد.

وی با اشاره به تعریف «منبع» و واژگان مترادف آن، به انواع منابع مکتوب و غیرمکتوب، تقسیمات منابع مکتوب با اعتبارات گوناگون را ذکر کرد.

حجت‌الاسلام مهدی‌زاده در معرفی برخی کتب مهم در زمینه مباحث تربیتی – اخلاقی، ابتدا کتب پیرامون مبانی و اصول تربیتی را به صورت توصیفی معرفی کرد و در ادامه کتب مختص روش‌ها در زمینه تربیتی را مورد بررسی قرار داد و در نهایت کتب اخلاقی معرفی شدند.

وی همچنین با اشاره به برخی مجلات و فصلنامه های تخصصی در این باره، مجلات با موضوعات عام تربیتی – اخلاقی، مجلات و فصلنامه های اختصاصی در موضوعات خاص و جزئی که به ساحت‌های خاص تربیتی یا آسیب‌شناسی‌ها و غیره را معرفی کرد.

استاد حوزه و دانشگاه همچنین به معرفی برخی کتابشناسی‌ها پرداخت و برخی کتابشناسی‌های موضوعی و توصیفی را که به صورت عام منابع تعلیم و تربیت و زیرشاخه‌های آن و نیز منابع اخلاقی در برداشت و یا مخصوص یک حوزه از تعلیم و تربیت بودند، معرفی کرد./1330/د102/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین