۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
کد خبر: ۶۸۴۹۳۹
پ
آیت الله خاتمی:
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شورای نگهبان هم پاسدار اسلامیت و هم جمهوریت نظام است که این بیانگر جایگاه مهم این نهاد در جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله سید احمد خاتمی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر این که شورای نگهبان هم پاسدار اسلامیت و هم جمهوریت نظام است، اظهار داشت: این موضوع بیانگر جایگاه مهم این نهاد در جمهوری اسلامی است.

وی درخصوص اهمیت و نقش این شورا در جایگاه تقنینی کشور افزود: شورای نگهبان از نهادهای تصریح شده در قانون اساسی است و در چند اصل از قانون اساسی به آن اشاره شده است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان این که نظام ما جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مردم سالاری دینی از دو اصل اسلامیت و جمهوریت مراقبت می‌کند.

آیت الله خاتمی در پاسخ به پرسشی درباره نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی نیز گفت: در جمهوری اسلامی امور کشور باید به اتکا آراء مردم باشد که این امر از طریق انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و اعضای شورای شهر و نظایر آن صورت می‌گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین