۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
کد خبر: ۶۸۵۷۶۰
خطیب جمعه ورامین:

جنجال برای طرح صیانت از فضای مجازی سیاسی کاری است

جنجال برای طرح صیانت از فضای مجازی سیاسی کاری است
تهران - خطیب جمعه ورامین گفت: ساماندهی و مدیریت فضای مجازی و حفاظت از حقوق کاربران وظیفه هر حکومتی است.

به گزارش خبرگزاری رسا در تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با انتقاد از برگزاری برخی مراسم‌های ختم که در آن‌ها بدعت‌ها جای سنت‌ها را گرفته اند اظهار کرد: بعضاً مشاهده شده است که در برخی مراسم و مجالس ختم به جای پخش قرآن در فضای قبرستان‌ها آهنگ پخش می‌شود و این سوال مطرح است که چرا از اصول و مبانی فاصله گرفته‌ایم و در این خصوص استدعا دارم به مردم تذکر داده شود اگر مسئولان امر در قبرستان‌ها هم مسئول هستند چرا به این امور رسیدگی نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های خوبی برای تزئینات شهر برای دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم صورت گرفته است گفت: برنامه‌های محتوایی و اجرایی خوبی در عید غدیر صورت گرفت که قطعاً باید بهتر شود مخصوصاً برای کودکان و نونهالان و مسئله اطعام غدیر حال و هوای خوبی پیدا کرد، بسیاری از مؤمنین در خانه‌های خود و برخی هیئت‌های مذهبی و مساجد و گروه‌های جهادی با اطعام فقرا این عمل نیک را انجام دادند و نان صلواتی توزیع کردند اگرچه برخی از هیئت‌هایی که در محرم برنامه اطعام دارند ولی در غدیر کار نکردند باید پاسخی داشته باشند و من لازم می‌دانم از همه عزیزانی که برای تعظیم غدیر تلاش کردند تشکر کنم.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به ۱۲ مرداد سالروز تأسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: این نهاد کهن در طول چهار دهه گذشته توانسته منشأ آثار برکات در دفاع از اصول مبانی انقلاب باشد.

وی عنوان کرد: به این بهانه لازم می‌دانم از همه عزیزان همکار و همراه در مراسم انقلاب، مسئولان تشکل‌ها رسانه‌ها و مردم تشکر و سپاس داشته باشم، لازم است بدانیم دشمن بیدار است برای انقلاب و خیرخواهان مردم و مبانی و ارزشهای ما برنامه‌ریزی داشته و دارند که مردم عزیز و بزرگ ایران مقاطع حساس با شناخت درست فتنه‌ها خودشان این توطئه‌ها را خنثی ساخته اند باید همیشه آماده رویارویی با دشمن باشیم.

خطیب جمعه ورامین با بیان اینکه تصویب صیانت از حقوق کاربران از فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی یکی از اقدامات مهمی بود که این مجلس انجام داده گفت: البته بدیهی است هر مصوبه مجلس موافقان و مخالفان خود را دارد و شاید نیازمند تکمیل باشد ولی وقتی مجلس قانونی را تصویب کرد و شورای نگهبان تأیید نمود اجرایی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران عنوان کرد: جنجال به راه افتاده روش برخی آدم‌های سیاسی است و بالاخره مسئله ساماندهی و مدیریت فضای مجازی و حفاظت از حقوق کاربران وظیفه هر حکومتی است و اگر مجالس قبلی و دولت‌های قبلی کوتاهی کردند یقیناً باید پاسخگوی خداوند و مردم باشند هیچکس قائل به انسداد فضای مجازی نیست و امکان ندارد ولی هر انسان عاقلی از مدیریت و ساماندهی فضای مجازی حمایت می‌کند که البته لازم است کارشناسان زوایای مختلف این طرح را برای مردم تبیین کنند و لازم میدانم مراتب تقدیر خود را از این اقدام مجلس اعلام کنم.

امام جمعه موقت ورامین بیان کرد: البته برخی اظهار دارند مگر اولویت اول کشور این است ما هم می‌گوئیم خیر امروز اولویت اول کشور مسائل اقتصادی است ولی همه این امور باید دنبال شوند هرگز نباید به بهانه اولویت نداشتن از آنها غافل بود علاوه بر اینکه کیست که نداند فضای مجازی بی سر و سامان است.

حجت الاسلام  محمودی با بیان اینکه هفته آینده دولت جدید انشاالله مشغول به کار خواهد شد اظهار داشت: باید دانست که متأسفانه دولت جدید در شرایط خوبی کشور را تحویل نمی‌گیرد و امیدوار هستیم با وعده‌ای که داده شده یک دولت جهادی و مدیران حاضر در میدان روی کار بیاید و در حد توان بتواند گرفتاری‌ها را جبران کنند که لازمه این اقدامات اعتماد و همفکری تمام دلسوزان با تمام گرایشات فکری و سیاسی است خوشبختانه مواضع ریاست جمهور منتخب بسیار شفاف و فراجناحی بوده است.

وی با اشاره به اینکه قطعاً هر دولتی خدماتی داشته و باید داشته باشد وگرنه فلسفه وجودی او چیست گفت: ما باید از آن خدمات از آن مدیران سالم تشکر کنیم و با کمال تأسف باید بگوییم این دولت را دولت موفقی نمی‌دانیم افکار عمومی روشن است اما در مورد شهرستان و منطقه ورامین باید بگوییم کوتاهی کردند و این دولت به همین خاطر مدیون مردم است این وضع اقتصادی و عمرانی و این بی توجهی به مسئله کشاورزی از جهات مختلف و نهاده‌های دامی عدم جذب صنایع تبدیلی تأسف‌بار است قطار شهری که باید مایه خجالت برخی مدیران باشد.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
موافقم
1
0
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
چرا تلگرام رو فیلتر کردین اما اینستا که هر نوع فساد علنی و تصاویر مستهجن داره به بهانه آنکه کسب و کار مردم نباید آسیب ببیند به راحتی در اختیار مردم قرار میگیرد ، خدا لعنت کنه دولتمردان غربگرا رو که افکار جوانان این مرز و بوم رو نشانه رفته .
1
0
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
اینستاگرام قدرت داره ...ما اگر یه شبکه مجازی میزنیم همه چیش پولی می کنیم اسمش هم میزاریم شبکه مجازی ابرانیان بعد انتظار دارید مردم استقبال کنن؟؟
چجوررامریکاراز اون سر دنیا شبکه رایگان درراختیار مردم ایران میزاره بعد خود ما نمتونیم
همین الان چند برنامه ایرانی هست ده ساعت باید بشینی تا یه عکس باز کنه اخرش هم ارور میده
1
0
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
رانندگی غلط موجب تصادف و مرگ و میر میشه پس باید رانندگی را ممنوع کنیم؟
میتونیم ساماندهی کنیم مدیریت کنیم نمیفهمم چرا باید جای انتخاب روشهای درست برای مدیریت سراغ گزینه آخر و مسدود کردن میرید.
شما بخوای ببندین به کشور افرادی که از طریق فضای مجازی درامد دارن 2 میلیون بیکار و معترض به وضع تزریق میکنید. چطور میخواین ساماندهی درامد این افراد رو انجام بدین؟ افراد نیازمند و مستمند رو هنوز نتونستیم مدیریت کنیم بعد میخواین اینارو هم بهشون اضافه کنین؟
تا وقتی که مشابه داخلی هم نباشه نباید کاری کرد
اون 5 مورد مشابه اینستاگرام هم 100 هزار نفر بهش اضافه بشه سرورهاش از کار خواهد افتاد
اینو تجربه ثابت میکنه...
0
0
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
پایان دادن به خفت یعنی سرمایه گذرای برای ساخت اینستا داخلی...
0
0
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
یک عده منافق و یک عده بی اطلاع جوسازی کرده اند که مجلس خواستار بستن اینترنت است ولی در طرح مجلس این موارد نیست بلکه برای مدیریت فضای مجازی و حمایت از حقوق کاربران ایرانی است مجلس کار درست خود را با اقناع افکار عمومی انجام دهد و از تبلیغات این منافقین و عده ایی جوگیر نترسند و با توکل به خدا به جلو روند
0
0