۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
کد خبر: ۶۸۶۷۵۳
موسوی در جمع خبرنگاران:

جلسه رأی اعتماد بعد از تاسوعا و عاشورا برگزار خواهد شد

جلسه رأی اعتماد بعد از تاسوعا و عاشورا برگزار خواهد شد
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تحویل رسمی نامه معرفی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سید نظام الدین موسوی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: فهرست اسامی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم رأس ساعت ۱۳:۳۶ امروز به صورت رسمی به مجلس واصل شد؛ البته این فهرست در روز شنبه اعلام وصول خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اظهار داشت: آقای رئیسی در نامه رسمی خطاب به آقای قالیباف رییس مجلس وزرای پیشنهادی را اعلام کرد و طبق اصل ۱۳۳ قانون اساسی وزرای پیشنهادی برای اخذ رای اعتماد از مجلس معرفی شدند.

وی گفت: بر اساس این نامه  حسین باغ‌گلی برای وزارت آموزش و پرورش، عیسی زارع پور برای وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب برای وزارت اطلاعات، سیداحسان خاندوزی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، حسین امیرعبداللهیان برای وزارت امور خارجه، بهرام عین‌اللهی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حجت الله عبدالملکی برای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی معرفی شدند.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین سیدجواد ساداتی نژاد برای وزارت جهادکشاورزی، امین حسین رحیمی برای وزارت دادگستری، امیر سرتیپ ستاد محمدرضا آشتیانی برای وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح، رستم‌ قاسمی برای وزارت راه و شهرسازی، سیدرضا فاطمی امین برای وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدعلی زلفی‌گل برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدمهدی اسماعیلی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد وحیدی برای وزارت کشور، سیدعزت الله ضرغامی برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، جواد اوجی برای وزارت نفت، علی اکبر محرابیان برای وزارت نیرو و سید حمید سجادی هزاوه برای وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد داده شد.

موسوی تاکید کرد:  این اسامی رسما در جلسه روز شنبه هفته آینده اعلام وصول خواهد شد، پیش از این برخی لیست های غیررسمی در رسانه ها مطرح شده بود که اعلام کردم این لیست ها غیررسمی است و تا زمانی که لیست ها رسما ارائه نشود رسمیت ندارد اما این نامه در حال حاضر نامه رسمی است.

سخنگوی هیات رئیسه روند اخذ رای اعتماد وزرا از نمایندگان را تشریح کرد: طبق ماده ۲۰۲ آیین نامه رئیس جمهور دو هفته بعد از مراسم تحلیف فرصت اعلام اسامی وزرا را دارد که با تأکید رهبری بر تسریع در شکل گیری دولت اسامی یک هفته زودتر اعلام شد.

وی بیان کرد: پس از اعلام وصول فهرست وزرا در جلسه شنبه آینده کمیسیون های تخصصی به مدت یک هفته این فهرست را بررسی کرده سپس جلسات رأی اعتماد در مجلس برگزار خواهد شد. جلسات رأی اعتماد وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم بعد از تعطیلات عاشورا و تاسوعا خواهد بود

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
اصلاح طلبانی برای شکست و سرنگونی دولت سیزدهم،دست بکار شده و لحظه شماری می کنند.
0
0