۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
کد خبر: ۶۹۷۳۱۶
پ
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای؛
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای تصریح کرد: دانشجو، پیشگام عرصه علم و فناوری و جنبش‌های دانشجویی، موتور محرکه کشور است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز دانشجو، تاکید کرده است: دانشجو، پیشگام عرصه علم و فناوری و جنبش های دانشجویی در ایران قبل و بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی، موتور محرکۀ کشور است.

در این بیانیه آمده است:

روز دانشجو، روز یافتن هویت واقعی ایرانی ـ اسلامی جوان دانشجو و فرصت مغتنمی در بازخوانی و افتخار به آن هویت اصیل است.

انقلاب شکوهمند اسلامی حرکتی بود که با اهداف شاخصی همانند اسلام‌خواهی، استکبارستیزی، حفظ استقلال و آزادی کشور، کرامت‌بخشی به انسان، دفاع از مظلوم، پیشرفت و اعتلای علمی، فنی و اقتصادی کشور  به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه»  آن روح بلند دوران و مجاهدت مردم به ویژه جوانان دانشجو شکل گرفت و این خط نورانی و صراط مستقیم بایستی بدون کوچکترین انحرافی ادامه پیداکندکه در این میان تکلیف نسل جوان کنونی و عمدتاً دانشجویی همین است که این خط را در همان جهت‌گیری به‌سوی تکاملِ بیشتر پیش ببرد.

در حقیقت تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی بدون نیرو و انگیزۀ جوانی، قدرت فکری و بدنی و نشاط، روحیه و خط‌شکنی‌ها که در جوان‌ها به‌ عنوان خصیصۀ شاخص وجود دارد، تقریباً سخت و یا حتی غیر ممکن می نمایاند.

از این رو جنبش دانشجویی مسلمان مورد نظر امامین انقلاب شکل گرفته و با مسؤولیت‌های مهمی از جمله متولی  امر «گفتمان‌سازی»  و «تصمیم‌سازی» عملی در سطح کشور و حرکت انقلابی ملت ایران، به عنوان پیشران حرکت و موتور محرکۀ کشور در گام دوم انقلاب مورد عنایت بیشتر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

جنبش های دانشجویی اسلامی همیشه با تراکم قدرت و انگیزه، خلاقیت و شجاعت جوانی محل اثر بزرگ و عبور موفقیت آمیز و سهل الوصول از پیچ های بزرگ تاریخی در کشور و انقلاب اسلامی بودند.

اینک درگام دوم انقلاب، جوان دانشجو و دانشجوی جوان مسلمان با انگیزه، قدرت و جسارت فزون تری برای ادامه راه روشن اسلاف خود، با قدرت بیان و تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته همراه با خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی و به کار گیری همت بلند و هوشیاری و ابتکار عمل و با بهره گیری از تجربه‌های گرانسنگ و عبرت های گذشته و بهره مندی از تمامی ظرفیت های معطل مانده، خواهد توانست جهش بزرگی به سمت  افق های نوین و «ایجاد تمدن نوین اسلامی» و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی «ارواحنافداه» راسخ و استوار گام های بزرگی بردارد.

«شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی» تلاش دارد تا در راستای منویات راهگشای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و انتظارات معظم له در چله دوم انقلاب خطاب به این شورا با بهره مندی بیشتر و جدی تر از جوانان مؤمن انقلابی و به‌کارگیری از ابتکارات و استفاده ازخلاقیت‌های آنان، با تبیین و عمق‌بخشی به شعارها، ضمن مردمی و فراگیر کردن، و طراوت و تازگی بخشیدن به مراسم دینی و انقلابی، در رساندن پیام صادقانه و صمیمی انقلاب به دل های مخاطبان، گام های مؤثر و اساسی بردارد.

إن شاء الله

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین