۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
کد خبر: ۷۱۶۷۲۶

«نذر مخصوص» اثر کلرژوبرت، محور مسابقه کتابخوانی «پویا»شد

«نذر مخصوص» اثر کلرژوبرت، محور مسابقه کتابخوانی «پویا»شد
چهاردهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با محوریت کتاب «نذر مخصوص» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ شروع به‌کار می‌کند.

به گزارش سرویس فرهنگ و اجتماعی خبرگزاری رسا، چهاردهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا و انتشارات رود آبی، با محوریت کتاب «نذر مخصوص» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ شروع به‌کار می‌کند.

یکی از اتفاقاتی که با آمدن روزهای عزا بسیار همه‌گیر می‌شود و کودکان نیز در معرض آن قرار می‌گیرند، نذری دادن و نذری گرفتن در هیأت‌ها و مراسم عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) است. خیلی از خانواده‌ها هم نذر می‌کنند و در مقیاس‌های کوچک‌تر غذا می‌پزند. گاهی هم برخی افراد ممکن است با ایده‌ای خلاقانه نذری‌هایی غیر از غذا داشته باشند.

کلر ژوبرت نویسنده و تصویرگر نام‌ آشنا و متعهد کتاب‌های کودک که تا به امروز چندین اثر با موضوعات مختلف حول محور عاشورا و اربعین منتشر کرده است؛ این بار در کتاب «نذر مخصوص» به سراغ مفهوم «نذر کردن» رفته است اما از نگاه جدید. در این داستان با کودکی به نام نرگس مواجه هستیم که معنی نذری را نمی‌داند. برای همین ذهنیتی پاک دربارۀ نوع نذری کردن دارد و وقتی مفهوم آن برای کودک توضیح داده می‌شود، ایده‌ای را مطرح و پیاده می‌کند که با همۀ نذری‌های دیگر دوستانش فرق دارد.

جوایز چهاردهمین دوره از پویش پویا، ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و شرکت در مسابقه می‌توانند عدد ۹ را به ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۰۰۰ ارسال کرده، یا مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.

ارسال نظرات