۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۷۱۶۷۸۵

جنگ سه روز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با شکست مواجه شده است

جنگ سه روز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با شکست مواجه شده است
منابع صهیونیست اذعان کردند که جنگ سه روز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران غزه با شکست مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری عبری زبان دیفنس اسرائیل اعلام کرد جنگ سه روز اسائیل علیه نوار غزه در دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران غزه با شکست مواجه شده است.

این پایگاه خبری صهیونیستی ضمن ابراز این ادعا که عملیات اخیر از لحاظ نظامی موفقیت‌هایی در پی داشته تاکید کرد این درگیری چند روزه از لحاظ سیاسی نتوانست اجرا کننده این اصل قدیمی باشد که هر موفقیت نظامی باید موفقیتی سیاسی در پی داشته باشد.

این پایگاه خبری آورده است: آیا یک افق سیاسی مشخصی برای حل و فصل مسائل غزه برای رهبران کنونی اسرائیلی یا رهبرانی که پس از انتخابات باید تحولات این منطقه را پیگیری کنند به وجود آمد؟ آنچه در این عملیات محقق شد تنها به تاخیر انداختن دور بعدی درگیری‌ها بدون دستیابی به راهکاری برای پیشگیری از آن بوده و تنها فاصله میان این دور از درگیری‌ها با دور بعدی آن بیشتر شد.

پایگاه خبری دینفس افزود: هم اکنون این نگرانی وجود دارد که این موفقیت باعث شود دولت به خودش بگوید ما موفق شدیم. عملیاتی کوتاه و بدون تلفات و وارد آوردن خسارات سنگین به جهاد اسلامی و خسارت‌های محدود اقتصادی به ساکنان اسرائیل ممکن است احساس رضایت برای رهبران اسرائیلی به وجود آورد که این نگران کننده است.

این پایگاه خبری گزارش داد: این فرماندهان نظامی و مسئولان غیر نظامی بودند که تنش اخیر را آغاز کردند و ابتدای هفته گذشته را برای این کار مناسب یافتند. در نهایت زمان تصمیم‌گیری برای دستیابی به راه حلی سیاسی برای آینده روابط اسرائیل و نوار غزه فراخواهد رسید و بهتر آن است که اسرائیل در این خصوص سهل انگار نبوده بلکه مبتکرانه عمل کرده و به سوی راهکار سیاسی حمله‌ور شود.

درخواست سازمان ملل

سازمان ملل متحد در پی حمله اخیر 3 روزه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه خواستار توقف فوری محاصره زمینی، دریایی و هوایی این منطقه شد.

سازمان ملل متحد اعلام کرد با همکاری سازمان‌ها و مجموعه‌های حمایتی نقض قوانین بین المللی حقوق بشری توسط اشغالگران و تعداد قربانیان این حملات از جمله کودکان، زنان و غیر نظامیان را مورد رصد قرار داده است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد در حملات اخیر 46 فلسطینی به شهادت رسیدند که 16 نفر از آنها کودک بوده‌اند.

سازمان ملل در گزارش خود اعلام کرد اشغالگران 18 واحد مسکونی را به طور کامل تخریب و 68 واحد دیگر را دچار خسارت گسترده کرده‌اند که این مساله به آوارگی 84 خانواده شامل 450 نفر منتهی گردیده است. همچنین در این حملات 1675 واحد مسکونی دچار خسارت‌های جزیی و متوسط شده که بر زندگی 8500 نفر تاثیر گذار بوده است.

سازمان ملل همچنین خواستار تامین فوری سرپناه موقت برای آوارگان این حملات شده که شامل ارائه مواد غذایی اساسی، کمک‌های مالی، تامین سرپناه موقت و ارائه لوازم نظافتی می‌شود.

سازمان ملل در گزارش خود به افزایش سطح صدمات و فشارهای روانی نسبت به دوره پیش از حملات اخیر اشغالگران به ویژه در میان کودکان اشاره نموده و بر نیاز فوری برای ارائه خدمات بهداشت روانی و حمایت‌های اجتماعی تاکید کرد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد در جریان حملات 3 روزه اخیر اشغالگران به نوار غزه 46 فلسطینی به شهادت رسیده که 16 نفر از آنان کودک بوده‌اند.

این وزارتخانه فلسطینی افزود در این حملات 360 فلسطینی مجروح شده‌اند که در میان آنها 51 کودک، 58 زن و 19 فرد سالخورده وجود داشته است. علاوه بر آن 1761 واحد مسکونی دچار خسارت شده که منجر به آوارگی 450 فلسطینی و تاثیر گذاری بر زندگی 8500 نفر دیگر شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات