۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
کد خبر: ۷۱۶۷۹۲

آغاز عملیات ساخت مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش آموز در کشور

آغاز عملیات ساخت مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش آموز در کشور
وزیر آموزش و پرورش به وجود ۸ هزار کلاس درس در سطح کشور اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش آموز در کشور آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از  خبرگزاری تسنیم از کرمان، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شب گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان عنبرآباد با بیان اینکه بنده به نیابت از دولت عرض ادب به مردم عزیز عنبرآباد دارم اظهار داشت: مهم‌ترین معروف برای ولی جامعه تشکیل حکومت است و سیدالشهدا نیز به دعوت مردم برای مردم حرکت کردند و این نظام ادامه حرکت ائمه است و حفظ نظام از اوجب واجبات است، لذا با حرکت اربعین استمرار می‌یابد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در این شهرستان وجود دارد و اگر در این جامعه، تولید که نشانه ارزشمندی است شکوفا شود و ان‌شاالله با تغیرات استانی شاهد رشد تولید باشیم نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود، افزود: کشاورزی ما نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد و زمین کشاورزی تبدیل به ویلا و ساختمان شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی اگر بخواهیم به زنجیره تولید برسیم باید این زنجیره توسط صادرات و تکنولوژی تکمیل شود، بیان کرد: این مهم جز با استفاده از پتانسیل نخبگان جامعه میسر نیست.

وی با بیان اینکه خام‌فروشی معادن هیچ سودی ندارد و اگر فرآوری انجام نشود کار پیش نمی‌رود، گفت: باید از مردم برای کارهای مردمی استفاده کرد و این هنر است و نباید در مدار بسته حرکت کنیم.

نوری عنوان کرد: کشاورزی سنتی عالی است اما برای ایجاد ارزش افزوده باید از روش‌های نوین و از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود و این‌ نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و این ظرفیت نیز موجود است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت مردمی خود مردم کارها را انجام‌ می‌دهند، ادامه داد: اما کارهای مربوط به خدمات آموزشی، بهداشتی و ... وظیفه دولت است.

وی به وجود 8 هزار کلاس درس در سطح کشور اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت مدارس کانکسی بالای 10 نفر دانش‌آموز با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در کشور آغاز شده است.

وی ابراز داشت: دولت که تحویل گرفته شد 50 هزار میلیارد تنخواه استفاده شده بود و سررسید اوراق نیز رسیده بود که دولت سیزدهم بدون استقراض از بانک مرکزی توانست از سد این معضل بگذرد.

وزیر آموزش و پرورش به پرتاب ماهواره و نشست شانگهای و ... اشاره کرد و افزود: در حوزه‌های مختلف بنای دولت بر این است که بین مردم و استفاده از ظرفیت مردمی برای مردم کار کند و این برگرفته از حکومت صدر اسلام است.

وی با بیان اینکه دولت می‌خواهد همه مردم در همه شئون دخالت داده شوند و خود صاحب کار شوند، گفت: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان آماده شده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد تا کیفیت آموزش بالا رفته و صلاحیت معلمان ارتقا یابد.

انتهای پیام/511/

ارسال نظرات