۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۳
کد خبر: ۷۱۶۹۲۴

زخمی‌شدن ۱۰ اسرائیلی بر اثر تیراندازی به یک اتوبوس در قدس اشغالی

زخمی‌شدن ۱۰ اسرائیلی بر اثر تیراندازی به یک اتوبوس در قدس اشغالی
منابع خبری از زخمی‌شدن ۱۰ اسرائیلی بر اثر تیراندازی به یک اتوبوس در قدس اشغالی خبر دادند و اعلام کردند که وضعیت جسمانی ۳ نفر از آنها وخیم است.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در تیراندازی بامداد امروز (یکشنبه) به یک دستگاه اتوبوس اسرائیلی در قدس اشغالی، دست‌کم 10 صهیونیست زخمی شده‌اند.

منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مجری عملیات یک نفر بوده است که 10 گلوله به‌سمت اتوبوس شلیک کرده و سپس متواری شده است.

شبکه خبری روسیا الیوم گزارش داد که در این عملیات 10 نفر از صهیونیست‌ها زخمی شدند که وضعیت جسمانی 3 نفر از آنها وخیم است.

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی نیز از زخمی شدن 10 نفر در این عملیات خبر داد و اعلام کرد که از این میان، سطح جراحت 3 نفر وخیم، 4 نفر متوسط و 3 نفر دیگر خفیف است.

ارتش اسرائیل مدعی بازداشت عامل تیراندازی قدس شد

ارتش رژیم اسرائیل بعد از گذشت 7 سال از اجرای این عملیات مدعی شد که عامل تیراندازی قدس اشغالی را که منجر به زخمی شدن 10 نفر شده است، بازداشت کرده‌اند.

با این حال سخنگوی نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت که عامل تیراندازی قدس اشغالی (امیر الصیداوی) خود را تسلیم نیروهای این رژیم کرده است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , قدس اشغالی ,

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند که «امیر الصیداوی» جوان 28 ساله مجری عملیات قدس اشغالی بوده است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , قدس اشغالی ,

فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس ضمن استقبال از «عملیات قهرمانانه» قدس اعلام کرد که این عملیات واکنشی طبیعی به جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس است.

فوزی برهوم گفت: عملیات دلاورانه و دلیرانه بیت المقدس، واکنشی طبیعی به عربده‌کشی و جنایت نظامیان اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست و جنایات هرروزه آنان علیه مردم فلسطین، سرزمین و اماکن مقدس اسلامی و مسیحی ما و تجاوزات مستمر آنان به مسجد الاقصی است.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم عملیات قدس را تبریک گفت و اعلام کرد که این عملیات در راستای ادامه مقاومت در برابر اشغالگران اجرا شده است.

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , قدس اشغالی ,

سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز اعلام کرد که عملیات قهرمانانه بیت المقدس پیامی به دشمن است که ملت فلسطین و مقاومت هرگز عقب‌نشینی نخواهند کرد.

منابع خبری عبر‌ی‌زبان اعلام کردند که عملیات تیراندازی در قدس اشغالی، بین 10 تا 15 ثانیه به طول انجامید.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی هم‌اکنون در حال انجام عملیات جست‌وجو برای کشف مجری عملیات در اطراف منطقه سلوان در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی هستند.

کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که عامل حمله در سه منطقه مختلف به‌طرف یک اتوبوس، یک خودرو و عابران پیاده در منطقه قدس قدیمی آتش گشوده است.

انتهای پیام/+

ارسال نظرات