۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷
کد خبر: ۷۱۷۵۹۸

تکرار حوادث رانندگی در ترکیه موجب از دست رفتن شهروندان این کشور می شود

تکرار حوادث رانندگی در ترکیه موجب از دست رفتن شهروندان این کشور می شود
تکرار حوادث رانندگی مشابه طی روزهای اخیر که موجب کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان این کشور شده است، خشم مقامات آنکارا را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در این حوادث مشابه که امروز (یکشنبه) در شهرهای «دیریک» و «غازی عنتب» در جنوب ترکیه اتفاق افتاد ۳۱ نفر کشته و ۵۱ نفر زخمی شدند که حال برخی از آن‌ها وخیم اعلام شده است.   

بر اساس این گزارش، در حادثه اول که در شهر «دیریک» در جنوب شرقی ترکیه اتفاق افتاد یک کامیون ۱۶ نفر را زیر گرفت و موجب مجروح شدن ۲۹ نفر دیگر شد.  

در حادثه دوم برخورد زنجیره‌ای چند خودرو در شهر «غازی عنتب» موجب کشته شدن ۱۵ نفر و زخمی شدن ۲۲ نفر دیگر شد.  

خبرگزاری آناتولی به نقل از «فخرالدین کوجه»  وزیر بهداشت این کشور گزارش داد که بر اثر از کار افتادن ترمز یک کامیون در شهر «دیریک» ۱۶ نفر کشته و ۲۹ نفر زخمی شدند که حال ۸ نفر از مصدومان وخیم است. 

از سوی دیگر، «بکر بوزداغ» وزیر دادگستری ترکیه نیز از آغاز تحقیقات قضایی در مورد این سانحه خبر داد که پس از یک حادثه مشابه امروز در شهر «غازی عنتب» که در آن ۱۵ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند، روی داد. 

ترکیه در سال ۲۰۲۱ شاهد حدود۳۹۵ هزار تصادف رانندگی بوده است که منجر به کشته شدن ۲ هزار و ۲۴۵ نفر و مجروح شدن بیش از ۲۲۵ هزار نفر شده است.

ارسال نظرات