۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
کد خبر: ۷۲۰۲۵۵
پ
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که به وین سفر کرده است با رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی اتمی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دوشنبه شب با رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین در خصوص مسائل فی‌مابین دیدار و گفتگو کرد.

محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به منظور شرکت در شصت و ششمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین حضور دارد.

وی در بخشی از سخنرانی خود در این نشست عمومی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همچنان به توافق 2015 متعهد است، اقدامات جبرانی ایران در پاسخ به نقض تعهدات طرف‌های مقابل صورت گرفته است. چنانچه دیگر طرف‌های این توافق با رفع همه موانع و برداشتن تحریم‌ها به تعهدات خود بازگردند؛ تداوم اقدامات اجرایی ایران با کسب مجوز قانونی از مجلس شورای اسلامی تعیین خواهد شد.»

وی ادامه داد: «مایلم روشن سازم که هیچ‌گونه فعالیت یا مواد هسته‌ای اعلام نشده در ایران وجود ندارد و تمامی اتهامات صرفا مبتنی بر اطلاعات ساختگی و نادرست رژیم غاصب اسرائیل است. جمهوری اسلامی ایران حقیقتا انتظار دارد که آژانس گزارش‌دهی،‌ نظارت و راستی‌آزمایی خود را به صورت حرفه‌ای، بی‌طرفانه و مستقل‌تر انجام دهد.»

اسلامی درباره نظارت‌های آژانس گفت: «انتظار داریم که آژانس برای حفظ اعتبار و انسجام خود اجازه ندهد برخی از عناصر؛ اتهامات کهنه‌ای را که در سال 2015 بسته شده‌اند و دوباره تاکید می‌کنم اتهامات کهنه‌ای را که در طول سالیان مطرح شده و در سال 2015 بسته شده است را به بهانه‌های مختلف بازخوانی و مطرح کنند.»

محمد اسلامی , سازمان انرژی اتمی ایران , آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ,

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین