۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
کد خبر: ۷۲۴۹۴۳
پ
امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی:
کرمانشاه ـ ماموستا شیخی گفت: دشمنان بویژه انگلیس همواره دست به هر توطئه ای زده اند که امت واحده در جهان اسلام شکل نگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، ماموستا ملااحمد شیخی شامگاه پنجشنبه در دیدار جمعی از طلاب اهل سنت و فعالان مذهبی اورامانات اظهار داشت: ظهور و فعالیت گروه های منحرف به ویژه در حوزه دین معلول کم کاری های ما در شناخت درست دین و مبانی اسلامی و انتقال آن به نسل های جوان و نوجوان است.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: از سوی دیگر دستانی در کارند که تعریف عکس از اسلام داشته باشند، این جریانات همواره در تلاش هستند که چهره ای خشن از اسلام برای جهانیان ترسیم کنند و به نوعی اسلام هراسی را در جهان بسط دهند و برای این کار از تمام امکانات خود بهره می برند.

این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه اسلام واحد کابوس جهان استکبار و استعمار است، عنوان  داشت: دشمنان بویژه استعمار پیر، انگلیس همواره دست به هر توطئه ای زده اند که امت واحده در جهان اسلام شکل نگیرد.

وی تصریح کرد: تلاش های مزدوران و عواملی انگلیسی برای جلوگیری از تقریب جهان اسلام پرونده ای قطور است که می توان این دست برنامه های استعماری این کشور را در چند کتاب به رشته تحریر آورد.

ماموستا شیخی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: از سوی دیگر در بُعد رسانه دشمن همواره می کوشد که اجازه ندهد جوان مسلمان با اسلام راستین آشنا شود، دشمن با تبلیغات خود می کوشد که از اسلام دو تعریف داشته باشد؛ یکی شیعه انگلیسی و دیگری سنی آمریکایی.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: البته برخی در بحث شیعه انگلیسی و سنی آمریکا دچار اشتباه می شوند و گمان می کنند که شیعه انگلیسی در لندن ساکن است و سنی آمریکایی در نیویوریک و واشنگتن، در حالی که شیعه انگلیسی یعنی آن دست از شیعیان که تلاششان در راستای اهداف انگستان است و سنی آمریکایی نیز مزدورانی هستند که به دنبال پیاده کردن برنامه های استکباری آمریکایی ها هستند.

این عالم اهل سنت در ادامه به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و عنوان داشت: با رفتن خاندان پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، این قدرت منطقه ای و حتی جهانی بنام ایران اسلامی شکل گرفت، قدرتی که زیر یوغ هیچ قدرتی در شرق و غرب نبود و همین عامل بسیاری از معادلات آنها را به هم زد.

وی با اشاره به اینکه امروز کشور در یک جنگ تمام عیار ترکیبی قرار دارد، گفت: امروز دشمن در تمامی جبهه ها هجمه بی سابقه ای علیه انقلاب اسلامی ایران آغاز کرده است،  اولین جبهه آنها، رسانه و فضای مجازی است و بعد از آن تحریم های اقتصادی، سیاسی و.... قرار دارند.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های جنگ ترکیبی این است که از پیچیدگی بسیار بالایی برخوردار است به طوری که حتی برخی از خواص ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند.

ماموستا شیخی عنوان کرد: از سوی دیگر جامعه هدف در بحث اغتشاشات، نسل جوان و نوجوان است که دشمن آنها را با حیله های خود فریب می دهد و به کف خیابان ها می آورد و در کنار آنها به عینه به کرار عوامل منافق و ضدانقلاب مشاهده شده اند.

وی خاطرنشان ساخت: علما، اندیشمندان و کسانی که با شیوه های جنگ نوین دشمنان به خوبی آشنایی دارند باید امروز تمامی زوایای جنگ ترکیبی دشمن را برای نسل های این انقلاب تشریح کنند تا در دام این ترفند خبیثانه دشمن نیفتیم./1400/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین