۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۷۳۵۲۰۷
پ
امام جمعه مهریز تأکید کرد که متأسفانه اداره تبلیغات اسلامی مهریز، انسجام مناسبی نداشته و در حال حاضر، مسئولی برای آن وجود ندارد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در جلسه طلاب و فضلای مهریزی مقیم قم که در مجتمع دارالولایه قم برگزار شد، اظهار داشت: از سال 1396 که به عنوان امام جمعه مهریز منصوب شدم، تلاش کردیم فعالیت های مناسبی در این شهرستان که معروف به قناعت، عبادت، معنویت، دیانت، امانت و ... است، داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم شأن استان یزد و شهرستان مهریز را حفظ نماییم.

وی ابراز داشت: در حال حاضر، 24 طلبه در مدرسه علمیه مهریز در سطح یک مشغول به تحصیل هستند که البته به این تعداد قانع نیستیم و از شما عزیزان نیز خواهانیم برای جذب طلاب جدیدالورود کمک نمایید.

امام جمعه مهریز خاطرنشان ساخت: مهریز دارای مدرسه علمیه خوبی است که دارای 10 هزار متر زمین بوده و هم اکنون در حال ساخت بخش جدیدی برای این مدرسه علمیه نیز هستیم و ظرفیت تحصیل 200 طلبه در این مدرسه وجود دارد.

سخنران این جلسه بیان داشت: همچنین مجوز مدرسه معارف برای مهریز صادر شده تا ان شاءالله بتوانیم از خروجی های این مدرسه برای حوزه علمیه، طلبه جذب نماییم.

حجت الاسلام محی الدینی اظهار داشت: 35 هزار نفر، جمعیت شهری مهریز است و بحمدالله یکی از نماز جمعه های خوب استان یزد در مهریز برگزار می شود و استقبال مناسبی صورت می پذیرد.

وی ابراز داشت: بحمدالله مهریز دارای مردمی ولایتمدار، انقلابی، پایبند به مسائل دینی و ارزشی و ... بوده و استقبال مناسبی از مناسبت های دینی و ملی دارند که جای تقدیر دارد.

امام جمعه مهریز خاطرنشان ساخت: در حال حاضر، زمین برای ساخت مصلی در اختیار داریم؛ اما شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اجازه ساخت مصلای جدید به هیچ شهرستانی را نمی دهد و شهرستان هایی که مصلی ندارند، باید در مساجد جامع آن شهر، نماز جمعه را اقامه نمایند.

سخنران این جلسه بیان داشت: اداره تبلیغات، قلب تپنده فرهنگی هر شهرستان است و متأسفانه اداره تبلیغات اسلامی مهریز، انسجام مناسبی نداشته و در حال حاضر، مسئولی برای آن وجود ندارد و پیگیری های زیادی انجام دادیم؛ ولی به نتیجه نرسیده است.

حجت الاسلام محی الدینی اظهار داشت: هماهنگی مساجد شهرستان با اداره تبلیغات اسلامی است و قریب به 7 ماه است که اداره تبلیغات مهریز، متولی ندارد و فقط با سرپرست می گذراند که سرپرست هم اختیار خاصی ندارد.

وی ابراز داشت: ارتباط با مردم از اولویت های اصلی ماست و به همین دلیل، دو دفتر در سطح شهرستان داریم تا بتوانیم مشکل مردم را حل نماییم.

امام جمعه مهریز خاطرنشان ساخت: هر سه شنبه در مدارس آموزش و پرورش حضور پیدا کرده و با دانش آموزان ارتباط داریم و در کنار برگزاری نماز جماعت، با دانش آموزان نشست داریم و صحبت می کنیم.
سخنران این جلسه بیان داشت: ائمه جمعه در کنار دولت بوده و پشتیبانی می کنیم؛ اما منتقد گرانی و معیشت مردم هستیم و در نماز جمعه تذکر می دهیم.

حجت الاسلام محی الدینی اظهار داشت: با توجه به معضلات فرهنگی که امروز در کشور شاهد هستیم، نیازمند فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان هستیم و اگر عرصه را خالی کنیم، دیگران آن را به دست می گیرند.

همچنین در این جلسه، آیت الله محمدی احمدآبادی از اساتید اخلاق نیز به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: در سال های انقلاب، خدمت امام خمینی (ره) رسیدم و ایشان بیان کردند: «انسان باید مفید برای مردم باشد و سعی کنید مفید مردم باشید»؛ این جمله هیچ زمان کهنه نخواهد شد و باید تلاش کنیم برای مردم مفید باشیم.

وی ابراز داشت: روحانیت باید به نحوی فعالیت کند که امید مردم بیشتر شده و محبت آنان افزایش پیدا کند؛ روحانیت باید خود را باور داشته و باید بدانیم عضو مؤثری در اجتماع و دنیا هستیم.

این استاد اخلاق خاطرنشان ساخت: روحانیت تکلیف دارد و نسبت به این تکلیف خود بازخواست شده و مورد سؤال واقع خواهد شد؛ پس از خدای متعال بخواهیم که ما را به راه راست هدایت نماید.

سخنران این جلسه بیان داشت: طلبه، دعوت شده به این مسیر است و باید خدمتگزار مردم بود و برای آنان قدم برداشت و جامعه را به سمت خدا رهنمون نمود.

آیت الله محمدی احمدآبادی اظهار داشت: ما حتی برای دعا کردن هم فقط اکتفا به افراد خاص نکنیم؛ بلکه باید تمام مردم دنیا را مدنظر داشت و برای همه دعا کرد؛ همچنین لعن افراد مناسب نیست و باید برای هدایت افراد دعا کرد.

این استاد اخلاق در پایان ابراز داشت: یکی از مسائلی که در روایات، سفارش به آن شدیم، مسئله تقواست؛ همچنین قناعت نیز از دیگر توصیه هاست و باید به این مسائل اهمیت داد.

حجت الاسلام دهقان، نماینده طلاب و فضلای مهریز نیز در این جلسه به بیان گزارشی از فعالیت ها از جمله راه اندازی گروه تبلیغی، دیدار با علما، برنامه ریزی برای فعالیت های تبلیغی و برگزاری دوره های آموزشی پرداخت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین