۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۷۴۲۳۶۵

کلاه مزروعی و دستگاه امنیتی بلژیک بر سر اصلاح طلبان

کلاه مزروعی و دستگاه امنیتی بلژیک بر سر اصلاح طلبان
انتشار بیانیه جعلی توسط رجبعلی مزروعی ضدانقلاب خارج از کشور با امضای برخی اصلاح طلبان، اعتراض برخی از آنها را در پی داشته است.

طی روزهای اخیر، رجبعلی مزروعی نماینده اصلاح طلب مجلس ششم و از فعالان ضدانقلاب در خارج از کشور، بیانیه ای با امضای برخی اصلاح طلبان منتشر کرد که موجب اعتراض تعدادی از امضا کنندگان آن شده است.

بنا بر گزارش تسنیم، این بیانیه، چند روز قبل با هماهنگی دستگاه اطلاعاتی بلژیک و با هدف بازتولید آشوب و سرپوش گذاشتن بر شکست جریانهای ضدانقلاب در سالگرد اغتشاشات تهیه و با امضای حدود 500 نفر از چهره های ضدانقلاب و برخی اصلاح طلبان تندرو منتشر شد.

پس از انتشار متن بیانیه مشخص شد آنچه در فضای مجازی منتشر شده با آنچه این افراد امضا کردند، متفاوت است.

این اقدام، مشابه کاری بود که مصطفی تاجزاده در انتشار بیانیه 77 نفره در سال 1398 بدون اطلاع افراد از محتوای آن انجام داد که طی آن، یعنی برخی افراد اساساً از محتوای بیانیه مطلع نبودند و برخی دیگر نیز با نسخه ای غیرواقعی از آن مواجه شدند.

در بخشی از بیانیه مزروعی که در فضای مجازی منتشر شده آمده است:

«در سالگرد جنبش اعتراضی "زن، زندگی، آزادی"،  به‌رغم تحمّل صدمات و خسارت‌های بی‌شمار از سوی مردم ایران در سال گذشته، هم‌چنان شاهد استمرار اسارت‌ها، مرگ‌های ناگهانی و اعتصاب غذای زندانیان سیاسی-عقیدتی هستیم و سوءِ‌مدیریت بحران‌ها و سیاست سرکوب اعتراض‌ها هم‌چنان از سوی حاکمیت ادامه دارد.»

در بخش دیگری از این بیانیه ساختارشکنانه ادعا شده است که حصر موسوی و کروبی با  روش‌های غیرانسانی ادامه یافته‌ و در پی نومیدیِ زندانبانان از شکستن مقاومت محصوران، با افزایش فشارهای روزافزون، در حال حاضر نوعی قتل تدریجیِ آنها در حال وقوع است.

به گزارش تسنیم، با انتشار بیانیه متفاوت در رسانه های ضدانقلاب، برخی امضا کنندگان با اعتراض به اینکه در متن امضا شده توسط آنها اساساً کلید واژگانی مانند قتل تدریجی محصورین و... وجود نداشته، امضای خود را پس گرفتند.

این درحالیست که برخی دیگر از اصلاح طلبان علی رغم اصرار برخی اعضای ارشد حزب اتحاد ملت و برخی مشاوران موسوی نظیر علیرضا بهشتی و اردشیر امیرارجمند، ترجیح دادند از ابتدا وارد این بازی نشوند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات