۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
کد خبر: ۷۵۱۱۱۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان: 

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مددکاری محور فعالیت بنیاد شهید است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مددکاری محور فعالیت بنیاد شهید است
حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مددکاری محور فعالیت بنیاد شهید است، گفت: برای نقش آفرینی در این راستا نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در لرستان، حجت الاسلام هبت اله هاشمی، ظهر امروز در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان الیگودرز گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مددکاری و خدمت گذاری 2 محور فعالیت بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه ترویج این فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت گذاری رسالت همه دستگاه هاست و بنیاد شهید نقش محوری دارد، افزود: نباید غافل شد که بنیاد شهید نمی تواند به تنهایی این نقش محوری را انجام دهد و تعامل و همکاری همه دستگاه ها لازم است.

وی در ادامه به بحث تبدیل وضعیت نیروهای جامعه ایثارگر اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرایی همه شهرستان ها موظف هستند پرونده کسانی که شرایط لازم دارند تکمیل و به اداره کل مربوطه با همکاری فرماندار معرفی کنند.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: در راستای سهمیه ۲۵ درصدی جذب ایثارگران در همه همه دستگاه ها حتی شرکت های خصوصی، این مساله لازم است که با همکاری رئیس و دبیر شورای ترویج و فرماندار مدیریت شود.

وی با اشاره به یک درصد بودجه فرهنگی دستگاه های اجرایی اظهارکرد: در این زمینه تفاهم نامه با سازمان مدیریت و برنامه بودجه منعقد شده است و یک درصد بودجه فرهنگی طبق چارچوب و سرفصل ها باید در ادارات اجرا شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یادآور شد: بحث ساخت و مرمت قبور شهدا بر عهده بنیاد شهید بوده و حفظ، نگهداری، تعمیر گلزار و نظافت طبق قانون مربوط به شهرداری ها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی سیاست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با هم بودن عنوان کرد و گفت: فرمانداران استان و ائمه جمعه شهرستان ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش آفرینی می کنند و تقویت تعامل و همکاری بین دستگاه ها مورد تاکید است.

حجت الاسلام با اشاره به اجرای طرح نصب تمثال شهدا در سطح شهرهای لرستان گفت: تمام شهرها به عکس شهدا مزین شدند و در شهرستان الیگودرز نیز تمثال شهدا در بلوارهای شهر نصب شود.

ابراهیم بهروج
ارسال نظرات